GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2020 15:13   Güncelleme : 09-06-2020 13:45

Jandarma Ünlü Cinayetini Daha Ceset Ortada Yokken Çözmüş

Mersin'de şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde, kan lekeleri ve ateşli silah izi tespit edildi. Polisin sorguladığı şüpheliler, alacak verecek meselesi yüzünden bir kişiyi öldürdüklerini ve cansız bedeni uçurum kıyısına attıklarını itiraf etti. soruşturma sonucu olayı itiraf eden  katiller, cansız bedenden önce bulunmuş oldu. Mersin'de, şüphe üzerine durdurulan otomobilde bulunan kan, cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Mehmet Ünlü'nün (31) cansız bedeninden önce katillerini buldurdu.

Jandarma Ünlü Cinayetini Daha Ceset Ortada Yokken Çözmüş

Mersin'de şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde, kan lekeleri ve ateşli silah izi tespit edildi. Polisin sorguladığı şüpheliler, alacak verecek meselesi yüzünden bir kişiyi öldürdüklerini ve cansız bedeni uçurum kıyısına attıklarını itiraf etti. soruşturma sonucu olayı itiraf eden  katiller, cansız bedenden önce bulunmuş oldu. Mersin'de, şüphe üzerine durdurulan otomobilde bulunan kan, cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Mehmet Ünlü'nün (31) cansız bedeninden önce katillerini buldurdu. Katil zanlıları yakalandıktan 2 gün sonra, cansız bedeni vatandaşlar tarafından Antalya'nın Alanya ilçesinde, uçurum kenarında bulunan Ünlü'nün alacak meselesine kurban gittiği saptandı.
Jandarma 1 Haziran gecesi Çeltikçide  bir aracı şüphe üzerine takibe aldı. Kısa süreli takibin sonunda durdurulan araçtan inen bir kişi, gecenin karanlığından faydalanarak ormanlık alana kaçıp, izini kaybettirdi. Araçta yapılan incelemede ise kan lekeleri, doku parçaları ve ateşli silah izi tespit edildi. Aracın suça karışmış olma ihtimali üzerine özel bir ekip kuruldu.
 Cesedinden önce katilleri bulundu
Alacak Meselesi Yüzünden Öldürüp Uçurumdan Attılar
Özel ekip, yaptığı çalışmayla aracın Ö.D. tarafından kiralandığını, Ö.D'nin Mehmet Ünlü ve U.B. ile birlikte Alanya'ya gittiğini, Ünlü olmadan geri döndüğünü saptadı. Ö.D. Diyarbakır'da, U.B. ise Anamur ilçe merkezinde düzenlenen operasyonla yakalanırken, 4 kişi de farklı adreslerde gözaltına alındı. Araçtaki kan sorulan şüpheliler, birlikte Alanya'ya gittikleri Mehmet Ünlü'yü yolda alacak meselesi yüzünden çıkan tartışmada öldürüp, cansız bedenini uçurum kıyısına attıklarını anlattı. Cansız bedeninden önce katilleri bulundu.
Cansız Beden 2 Gün Sonra Bulundu
Konu, Alanya Jandarma Komutanlığı'na iletildi. 3 Haziran günü ise Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar- Sarıveliler Yolu Kuş Yuvası mevkisinde, uçurum kenarında hareketsiz yatan bir kişi olduğunu gören vatandaşlar, jandarmayı aradı. Bölgeye gelen jandarma ekipleri, şahsın 31 Mayıs günü Mersin'den kayıp başvurusu yapılan ve Anamur'da yakalanan zanlılarının öldürdüklerini söyledikleri Mehmet Ünlü olduğunu belirledi. Şüpheliler, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim edildi. (DHA)