EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:46   Güncelleme : 24-04-2021 10:54

İZMİR KONAK'TAN ANDIMIZ'LI 23 NİSAN MESAJI

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel bir kutlama videosu ve mesaj yayınladı. Çekimleri Zafertepe Tarık Gencer Spor Tesisleri’nde gerçekleşen videoda Başkan Batur ve Konak Belediyesi spor okullarından 35 öğrenci Andımız'ı okudu..

İZMİR KONAK'TAN ANDIMIZ'LI 23 NİSAN MESAJI

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel bir kutlama videosu ve mesaj yayınladı. Çekimleri Zafertepe Tarık Gencer Spor Tesisleri’nde gerçekleşen videoda Başkan Batur ve Konak Belediyesi spor okullarından 35 öğrenci Andımız'ı okudu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 101 yıl önce çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel hazırlanan videoda Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, miniklerle birlikte Andımız’ı okudu. Atatürk posterleri ve Türk Bayraklarıyla donatılan İzmir Zafertepe Tarık Gencer Spor Tesisleri’nde yapılan video çekiminde Konak Belediyesi spor okullarından 35 öğrenci yer aldı. Açık havada yapılan etkinlikte sosyal mesafe ve hijyen kuralları maksimum düzeyde uygulandı. Pandemi şartları gereği 3’er metre aralıklarla sahada yerlerini alan minikler, üstlerinde Atatürk portresi baskılı tişörtleri, ellerinde Türk Bayrağı ile Andımız'ı okudu. Başkan Batur da Ata’sının izinden yürüyeceğini hep bir ağızdan haykıran miniklere elinde Türk Bayrağı ile eşlik etti. Ardından aynı coşkuyla İzmir Marşı okundu. Başkan Batur, katılımcı tüm çocuklara günün anısına madalya, eşofman ve Türk Bayrağı hediye etti. 

Başkan Batur'un, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladığı mesajında ise şu ifadeler yer aldı:

"Sevgili Çocuklar,

 Bugün 23 Nisan, bağımsızlığımızın bayramı...

Sizler dünyaya emsal olmuş çok büyük bir liderin çocuklarısınız. Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, meclisimizi açarak, egemenliğimizi tüm dünyaya haykırdığımız 23 Nisan’ı sizlere armağan ederken, aslında sizi ne kadar çok sevdiğini de gösteriyordu. Ve bu eşsiz armağan aslında size duyduğu sarsılmaz güvenin de ifadesiydi. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağınızdan emindi.

Sizlerin de bu güvene layık olacağınıza eminim; çünkü Atamıza ve bize hürriyetimizi kazandıran tüm kahramanlarımıza kalbinizde kocaman bir yer olduğunu biliyorum.

İşte bugün sizlere düşen en büyük görev de kendinizi geliştirmek için her gün daha çok çalışmak, okumak ve başta Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımıza, sizlere emanet edilen tüm değerlerimize sahip çıkmaktır. Bizler sizlere daha iyi bir gelecek kurmak için çabalarken, sizlerin de bunu başaracağına kuşkum yok.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı bu inançla kutluyor, sizleri hasretle kucaklıyorum."