GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2022 23:10   Güncelleme : 02-12-2022 23:18

İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve Ekibi Güven Tazeledi

Mithat Ünal-İYİ Parti Anamur İlçe Başkanlığına tekrar Osman Kahvecioğlu seçildi. Anamur Kaplan Düğün Salonu’nda gerçekleşen İYİ Parti 3. Olağan Kongresinde Kahvecioğlu’nun karşısına eski gençlik kolları başkanı Mesut Bal çıktı. İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu’nun diğer aday Mesut Bal’ın aldığı 141 oya karşı, 269 üstünlüğü ile sonuçlandı. 427 delegenin 15’i kongreye katılmazken iki oyda geçersiz kabul edildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve Ekibi Güven Tazeledi

Mithat Ünal-İYİ Parti Anamur İlçe Başkanlığına tekrar Osman Kahvecioğlu seçildi. Anamur Kaplan Düğün Salonu’nda gerçekleşen İYİ Parti 3. Olağan Kongresinde Kahvecioğlu’nun karşısına eski gençlik kolları başkanı Mesut Bal çıktı. Kongre saat 10:00’da duyuruldu ancak yarım saat geç başladı.
İYİ Parti Karaman Belediye Başkanı Atilla Zorlu’nun başkanlığındaki divan kurulunun başkan yardımcılığını Selahattin Ataş, üyelik görevini de Aziz Saydam, Sakine Kayhan ve Yaşar Aslan yaptı. Kongrenin açılışı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gerçekleşti. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Dutar, Genel İdare Kurulu Üyesi  önceki dönem Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kurucu İlçe Başkanı Erdal Bulut, Bozyazı ve Aydıncık İlçe Başkanları, CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Demokrat Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi,  Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, esnaf odası ve esnaf kefalet kooperatifi ilçe başkanları  ve partililer katıldı. Emniyet güçlerinin güvenlik tedbirleri aldığı kongrede İYİ Parti İlçe Teşkilatının faaliyet ve mali raporlarını İlçe sekreteri Salih Kutlu okudu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi.
Adayların konuşmalarının ardından saat 17’ye kadar devam eden kongre seçimleri, İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu’nun diğer aday Mesut Bal’ın aldığı 141 oya karşı, 269 üstünlüğü ile sonuçlandı. 427 delegenin 15’i kongreye katılmazken iki oyda geçersiz kabul edildi. 
İl Başkanı Mehmet Dutar, seçimin ardından her iki adayı da yanına alarak, “Bu seçimin kaybedeni olmamıştır. Kazanan İYİ Parti olmuştur. Hedefimiz bundan sonra partimizi Anamur da, Mersinde ve Türkiye de birinci parti yaparak Genel Başkanımızı Başbakan yapmak olacaktır.” Dedi.

İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu da kendisini ve ekibini tekrar göreve getiren İYİ Parti delegelerine teşekkür etti. “Bu başarı sadece Osman Kahvecioğlu’nun değil, burada bulunan herkesindir. Bu başarıyı sadece ben değil, biz elde ettik. Biz başardık. Bugün kaybeden olmadı. İyiler kazandı. İYİ Partimiz kazandı.” Diyerek herkese teşekkür etti. Emekli Müfettiş Çınar Arıkan ve Oğlu  Kayı Film sahibi Muhammet Arıkan’a Osman Kahvecioğlu ve İl Başkanı Mehmet Dutar rozet takarak İYİ Parti üyeliğini kabul ettiler.  Kongre sonunda İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, ‘Genç Osman’ parçası eşliğinde dakikalarca omuzlarda taşındı.

İşte Kahvecioğlu'nun Ekibi

 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi