SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2020 14:37

İYİ Parti İlçe Başkanı Kahvecioğlu’ndan Korona Tedbir Talebi

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Coronavirüs döneminde, normalleşmeye geçtiğimiz şu günlerde denetimlerin arttırılması konusunda yetkilileri ve esnafı uyardı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Kahvecioğlu’ndan Korona Tedbir Talebi

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Coronavirüs döneminde, normalleşmeye geçtiğimiz şu günlerde denetimlerin arttırılması konusunda yetkilileri ve esnafı uyardı.  Şu ana kadar Anamurda Coronovirüs olmamasına dikkat çeken Kahvecioğlu, Coronavirüs (covid19) salgını başladığı andan itibaren şehirlerarası giriş - çıkış yasağının kalktığı, herkesin istediği şehre şerbetçe gidebildiği ve şehirlerarası otobüs seferlerinin başlaması riski de beraberinde getirmektedir.
Allah’a çok şükür ki, İlçemizde şu ana kadar coronavirüs vakası İle karşılaşılmamıştır. Buda bütün Türkiye tarafından bilinmektedir. Korkarım ki, bundan sonra, ülkemizin değişik illerinden, İlçemize çok yoğun bir giriş olacaktır. Özellikle her yaz Anamur’umuza gelen vatandaşlarımız bu yıl da ilçemize akın edeceklerdir.  Vatandaşlarımızın ve geçici gelen misafirlerimizin Anamur’umuza gelme hakları olduğu kadar olağandır da. Fakat, pandemi sürecinin devam ettiği ve henüz tehlikenin geçmediği bu günlerde, vatandaşlarımızın kontrolsüz giriş ve çıkışları, bu güne kadar vaka İle karşılaşmamış, kendisini korumasını bu güne kadar başarabilmiş Anamurda yaşayan herkesi tehlikeye atacaktır.
Pandemi sürecinin devam ettiği bu günlerde, Anamur’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur. Başka illerden ve ilçelerden, ilçemize gelen vatandaşlarımızın, hem kendilerini, hem sevdiklerini ve hem de Anamur halkını tehlikeye atmaması İçin Yetkililerden şehir giriş çıkışlarında gerekli kontrollerin yapılmasının ve yaptırılmasının sağlanması, İlçemize giriş yapanların 14 gün evlerinde kalmasının sağlanması hususunda gerekli tedbirleri almalarını, süreç tamamlanana ve pandemi’den ülkemiz tamamen çıkana kadar her türlü tedbirin alınmasını, ilçemiz halkının bu virüs İle tanışmadan bu zorlu sürecin tamamlanmasını temenni ediyoruz.
Yetkililerimizi bu hususta hassas olmaya davet ediyor, süreç tamamlandığında; başka il ve ilçelerimizden gelecek vatandaşlarımızla sağlıklı ve İYİ günlerde kucaklaşmayı, misafirperver Anamur Halkı adına talep ve temenni ediyorum.  Selam, saygı ve sevgilerimle, Sağlıklı ve İYİ günlerde buluşabilmek dileğiyle.” İfadesine yer verdi.