GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 08:17   Güncelleme : 01-04-2021 08:23

İSTANBUL’DA PKK OPERASYONU: 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İstanbul'da PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, Nevruz kutlamalarında bölücü elebaşının posterini açtıkları ileri sürülen örgüt sempatizanları ile kırsala eleman aktardığı iddia edilen 9 şüpheliden 5’i yakalandı..

İSTANBUL’DA PKK OPERASYONU: 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İstanbul'da PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, Nevruz kutlamalarında bölücü elebaşının posterini açtıkları ileri sürülen örgüt sempatizanları ile kırsala eleman aktaran 9 şüpheliden 5’i yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 20 Mart'ta Yenikapı'da düzenlenen Nevruz etkinliğinde, yüzlerini kapatarak bölücü örgütün İmralı Adası’nda tutuklu bulunan elebaşının posterini taşıdıkları öne sürülen kişiler ile PKK/KCK’nın kırsal alandaki kamplarına eleman aktarımı faaliyetlerinde bulunan, örgüt mensuplarının barınma ihtiyaçlarını karşıladıkları tespit edilen 9 şüpheliyi takibe aldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında örgüt sempatizanlığı yapan ve PKK/KCK üyelerine yardım ve yataklık ettikleri ileri sürülen 9 şüphelinin yakalanması için 6 ilçede eş zamanlı düzenlenen operasyonda 5 zanlı gözaltına alındı.

Özel harekat timlerinin de katıldığı baskın yapılan adreslerdeki aramalarda, örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'ne getirilen şüphelilerin polisteki işlemleri sürerken, firari 4 zanlının yakalanması için operasyonların devam ettiği belirtildi.