EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-12-2020 12:51   Güncelleme : 12-12-2020 13:29

İŞKUR Müracaatlarında Son Gün 14 Aralık Pazartesi  

Mithat Ünal-İşKur tarafından toplum yararına programları kapsamında eleman alımları başladı. İşKur Genel Müdürlüğü internet sitesi kaynaklı basında çıkan haberlere göre, İşkur tarafından hayata geçirilen Toplum Yarasına Programları kapsamında, değişik illerdeki sağlık kuruluşları ve kaymakamlıklara eleman alınacağı duyuruldu. 

İŞKUR Müracaatlarında Son Gün 14 Aralık Pazartesi  

Mithat Ünal-İşKur tarafından toplum yararına programları kapsamında eleman alımları başladı.  Başvurular, internet ve işkur sayfalarından yapılabiliyor. İşKur Genel Müdürlüğü internet sitesi kaynaklı basında çıkan haberlere göre, İşkur tarafından hayata geçirilen Toplum Yarasına Programları kapsamında, değişik illerdeki sağlık kuruluşları ve kaymakamlıklara eleman alınacağı duyuruldu. 
Alınan bilgilere göre, bu kapsamda istihdam edilmek üzere yapılan alımlar için 14 Aralık 2020  Pazartesi günü mesai bitimine kadar müracaatların yapılmadı gerektiği kaydedildi.  Covuıd-19 pandemi döneminde olduğu gibi işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya bölgelerde, kamusal veya yüklenici şirketler tarafından toplum yararına iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi için yapılan alımların işsizliğin önlenmesi ve iş alışkanlığı ve disiplinin kazandırılması için uygulanan programda her yıl binlerce kişi faydalanıyor.  
Bu bağlamda, İŞKUR Toplum Yararına Programları(TYP) kapsamında kaymakamlıklar ile il sağlık müdürlüklerine farklı unvanlarda personel alımının başladığı duyuruldu. Müracaatların 14.12. 2020 tarihine kadar yapılacağı açıklanan duyuruda, alımların tarihi konusunda her hangi bir açıklamasının yapılmaması dikkat çekti.  Habere göre, İŞKUR uygulamalarına göre bu uygulamalar, il il farklılık gösterebiliyor.