TANITIM
Giriş Tarihi : 07-12-2020 08:24

Iphone 12 Modellerinde 5G Teknolojisi Sorunu

Geçtiğimiz Ekim ayında satışa sunulan ve kullanıcılar bakımından merakla beklenmekte olan Iphone 12 modelleri, dünya çapında milyonlarca kişiye erişim sağlayarak rekorları yeniden alt üst etmiştir.

Iphone 12 Modellerinde 5G Teknolojisi Sorunu

Cihazları satın alan kullanıcılar ise Apple şirketine kullanım deneyimleri hakkında geri dönütleri de sunmaya başlamışlardır. Fakat karşılaşılan geri bildirimlerde bazı olumsuzluklar tespit edilmeye başlandı. Iphone 12 cihazlarını satın alan kullanıcılar, modellerin 5G teknolojisi konusunda sorun yaşadığını ve bunun çözülmesi gerektiğini belirtmektedirler. Özellikle seyahat sırasında daha sık kesilmekte olan 5G teknolojisi, araç kullanımlarında telefonun uçak moduna alınması ile düzelmektedir. Fakat çoğu kullanıcı, 5G teknolojisinin kullanım sağladıkları cihazlara tekrar dönebilmesi için telefonu sıfırlamak zorunda kaldıklarını da belirtmektedirler. betwinner

Apple Şirketinden Henüz Bir Açıklama Gelmedi

 Apple şirketi, konuyla ilgili basına veya kendi şirket bültenlerine resmi bir açıklama gerçekleştirmedi. Yalnızca resmi olmayan yollardan edinilen bilgilere göre yöneticilerin ilgili durumdan haberlerinin olduğu ve sorun üzerinde çalışılmaya başlandığı bilinmektedir. 1xbit giriş  Ayrıca Iphone modellerinin içerisindeki 5G teknolojisinden sorumlu olarak faaliyet göstermekte olan ABD operatör şirketlerinden biri olan Verizon, sorun yaşanmakta olan cihaz sahiplerini bizzat arayarak çözüm üzerinde çalışıldığını da belirtmiştir. Aynı zamanda ABD ülkesinde faaliyet göstermekte olan diğer operatör şirketlerinin kullanıcıları tarafından da aynı sorunların dile getirildiği de bilinmektedir. Iphone 12 modelleri ile 5G teknolojisini sunabildiğini iddia eden Apple şirketi için bazı durumların çözüme kavuşması gerektiği bir dönem yaşanacak gibi gözüküyor.

http://www.xbitcoinx.com/fr/