SAĞLIK
Giriş Tarihi : 01-04-2020 14:51   Güncelleme : 01-04-2020 15:37

İmam, Eşi İle Maske Üretip Mahallesine Ücretsiz Dağıtıyor

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Sarıağaç Mahallesi İmamhatibi Fatih Soydan, Eşi Fahriye Soydan ile kendi imkanları çerçevesinde ürettikleri maskeleri mahalle sakinlerine ücretsiz dağıtarak Korona virüs tehtidine karşı vatandaşı korumaya çalışıyorlar.

İmam, Eşi İle Maske Üretip Mahallesine Ücretsiz Dağıtıyor

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Sarıağaç Mahallesi İmamhatibi Fatih Soydan, Eşi Fahriye Soydan ile kendi imkanları çerçevesinde ürettikleri maskeleri mahalle sakinlerine ücretsiz dağıtarak Korona virüs tehtidine karşı vatandaşı korumaya çalışıyorlar. 8 yıldır aynı mahallede görev yapan Fatih Soydan,  maaşından ayırdığı bütçe ile aldığı malzemeleri alan Soydan eşi ile önce internetten araştırarak maske dikmeyi öğrenmişler, sonra da öğrendiklerini evlerinde uygulayarak maske üretimine başlamışlar. 
 Evlerinde ilk etapta 100 adet maske üreterek 65 yaş üstündeki vatandaşlara dağıtan Soydan çifti,  ev ev dolaşarak tüm maskeleri mahalle sakinlerine dağıtıyorlar. Fatih Hoca’nın bu gayreti mahalle sakinleri tarafından büyük takdir topladı. Kendi ürettikleri maskeleri evlerine kadar getirdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, hem Fatih Hoca’ya, hem de eşi Fatma Sordan’a teşekkür ediyorlar. Mahalle İmamhatibi Fatih Soydan, şimdi malzemelerin temin edilmesi durumunda bu hizmeti virüs tehdidi geçinceye kadar sürdürmeyi planlıyorlar.