GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2021 12:12   Güncelleme : 28-02-2021 12:15

İletişim Başkanı Altun: 28 Şubat Toplumun Bir Kesiminin Yaşam Alanlarının Yok Edilmesinin Diğer Adıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 28 Şubat'ın yıldönümüne ilişkin, "28 Şubat, toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır" dedi..

İletişim Başkanı Altun: 28 Şubat Toplumun Bir Kesiminin Yaşam Alanlarının Yok Edilmesinin Diğer Adıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 28 Şubat'ın yıldönümüne ilişkin, "28 Şubat, toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır" dedi.

İletişim Başkanı Altun, 28 Şubat sürecinin yıldönümüne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Altun, "Temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır" diyerek şu görüşlere  yer verdi:

"Bugün, demokrasinin, halk iradesinin, meşru iktidarın, temel hak ve özgürlüklerin darbeci zihniyet tarafından askıya alınmasının, postmodern tekniklerle Türkiye Cumhuriyeti hükûmetinin darbeyle görevinden uzaklaştırılmasının yıl dönümü.

28 Şubat, Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’ne karşı gerçekleştirilen bir darbe olmasının yanında toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır.

Eğitimden sağlığa, ticaretten kültüre kadar toplumun önemli bir kesiminin sistemin dışına çıkarılmasını amaçlayan bu antidemokratik ve ahlaksız süreç ne yazık ki asker-sivil işbirliği ile gerçekleşmiştir. Belli siyasi partiler, stk’lar ve sözde aydınlar bu koronun içerisindeydi.

Aziz milletimiz, tarihinden aldığı güç ve ilhamla 28 Şubat’ı gerçekleştiren zihniyete çok kısa bir süre içerisinde, kendi evlatlarını yeniden iktidara taşıyarak cevap vermiştir. Çünkü 28 Şubat, aziz milletimize ve değerlerimize kin besleyenlerin ele ele verdiği bir süreçtir.

28 Şubat bir darbedir. 28 Şubat yalnızca askerî değil siyasî, kültürel ve sosyal bir darbedir. 28 Şubat, toplumun nefessiz bırakılmaya çalışıldığı bir süreçtir. 28 Şubat, nifak tohumudur. 28 Şubat, millete kin besleyenlerin kustuğu zehirdir. 28 Şubat, müstemleke zihniyettir."