SİYASET
Giriş Tarihi : 21-11-2020 17:00

İki Covid Hastasını Korna Değil Doktor Öldürmüş

Haber Merkezi- Almanya sağlık kuruluşu, skandal bir olaya imza attı. Korona virüse yakalanan iki hasta, yoğun bakım ünitesinde iddiaya göre kendilerini tedavi eden doktor tarafından kasten öldürüldü. Doktor tutuklandı.

İki Covid Hastasını Korna Değil Doktor Öldürmüş

Haber Merkezi- Almanya sağlık kuruluşu, skandal bir olaya imza attı. Korona virüse yakalanan iki hasta, yoğun bakım ünitesinde iddiaya göre kendilerini tedavi eden doktor tarafından kasten öldürüldü. Doktor tutuklandı. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya'nın Essen kentinde görev yapan bir başhekim, yoğun bakımda tedavi gören iki ağır Kovid-19 hastasını kasten öldürme suçundan tutuklandı.
Almanya'da Kovid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı kasten öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve Essen Polisi'nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği'nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi. Doktor savunmasında, “Acı çekmesinler diye öldürdüm.” Dedi.
 Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Kovid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.
Habere göre göre, zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.
 Essen Üniversitesi Kliniği'nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, "Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor" denildi. Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal Savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.