GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2020 12:42   Güncelleme : 14-03-2020 12:46

Huzurevi Vakıf Heyeti Değişmedi

Mithat Ünal-Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği genel kurulda aynı üyelerle devam kadarı alındı. 2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kamil Körhasanoğullarının divan başkanlığını yaptığı ve Sadise Seymen ve Yeşim Kaya’nın sekreterliğini üstlendikleri genel kurulda  Yönetim Kurulunda Tuğrul Ayhan tekrar başkan oldu. Kamil Körehasanoğulları, Yılmaz Bulut, Ali Oğuz ve Sadise Seymen’in yönetim  kurulu üyeliklerine de oy birliği ile devam denildi.

Huzurevi Vakıf Heyeti Değişmedi

Mithat Ünal-Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği genel kurulda aynı üyelerle devam kadarı alındı. 2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kamil Körhasanoğullarının divan başkanlığını yaptığı ve Sadise Seymen ve Yeşim Kaya’nın sekreterliğini üstlendikleri genel kurulda  Yönetim Kurulunda Tuğrul Ayhan tekrar başkan oldu. Kamil Körehasanoğulları, Yılmaz Bulut, Ali Oğuz ve Sadise Seymen’in yönetim  kurulu üyeliklerine de oy birliği ile devam denildi.  Genel Kurulda Mütevelli heyeti olarak ise, Tuğrul Ayhan tekrar başkan oldu. Kamil Körehasanoğulları, Yılmaz Bulut, Ali Oğuz, Doktor Gülay Uysal, Yeşim Kaya, Gökçin Yalçın, Selver Sevim Yalçın ve Mustafa Bozkurt seçildi.
Genel Kurulda faaliyet ve gelir gider raporlarını okuyarak katılımcıları bilgilendiren Başkan Tuğrul Ayhan, konuşmasında Vakfın kurulmasında yaşadıkları zorluklara vurgu yaptı. Ayhan konuşmasında; “10 yıl önce Anamur Yaşlıları Koruma ve Huzurevi yaptırma derneği olarak mücadele verdik. 2003 yılında o zamanlar bir dağ olan huzurevinin arazisini, hazinenin olmasına rağmen, o zamanın parası ile dernek olarak bir milyon 860 bin Türk Lirası Para harcayarak düzelttik. Bazı engellemeler nedeni ile 2015 yılında Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneğini Kurarak Anamur’a bir yüksekokul kazandırdık. 2017 yılında Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı adında bir vakıf kurduk. Şu ana kadar Huzurevi için yaklaşık 2 milyon lira para harcadık. Bu güne kadar paralı parasız emeği geçen herkesten Allah Razı olsun.” Dedi. Hazineden Belediye’ye tahsis edilen Huzurevi arazisinin Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından belediyenin borçları nedeni ile yeniden hazineye devrettiğini kaydeden Başkan Ayhan, şu anda 13 dönümlük arazinin 30 yıllığına vakıf adına kiralandıklarını kaydetti. Bundan sonra tekrar arazinin kendilerine tahsisini duyurduktan sonra tekrar inşaat çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Ayhan, Vakfa arazi bağışında bulunacağını söz veren Verem Savaş Derneği Başkanı Doktor Serdar Özen ve desteklerini sürdürecek olan hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.