GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 22:40   Güncelleme : 09-06-2021 22:44

HÜKÜMLÜ FİRARİ, DRONLU TAKİPLE YAKALANDI

Kayseri’de, hakkında 27 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan C.B., karadan ve havadan yapılan takiple kaldığı bağ evinde yakalandı. Aynı bağ evinde bir başka suçtan aranan D.B. de yakalanarak gözaltına alındı. .

HÜKÜMLÜ FİRARİ, DRONLU TAKİPLE YAKALANDI

DAVUT GÜLEÇ

Kayseri’de, hakkında 27 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan C.B., karadan ve havadan yapılan takiple kaldığı bağ evinde yakalandı. Aynı bağ evinde bir başka suçtan aranan D.B. de yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği, 2019 yılından bu yana firari olan, "kasten öldürme", "ruhsatsız silah bulundurma", "güveni kötüye kullanma" suçlarından dolayı hakkında 27 yıl 8 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.B’nin Hacılar İlçesi Akdam Mahallesi’nde bulunan bir bağ evinde saklandığını belirledi.

Bunun üzerine, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan arama kararına dayanarak, İnsansız Hava Aracı (İHA)  Büro Amirliğince drone ile havadan destekli operasyon düzenlendi. Operasyona Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Operasyonda C.B., yakalandı. Ayrıca yapılan aramada içinde fişeğiyle atışa hazır bir pompalı av tüfeği ile toplam beş fişek ele geçirildi. Yakalanan diğer şahıs D.B.’nin de Melikgazi’den arandığı belirtildi.