EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-06-2020 01:22

Hazreti Osman Camii 4-6 Yaş Kur'an Kursunda Sona Gelindi

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü, Malaklar Hazreti  Osman Camiinde  4-6 yaş  grubu yapmakta olduğu Kur'an Kursunu son aşamaya getirdi. İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Cuma Namazını burada bu camii de kıldırarak Kurs inşaatının ne aşamada olduğunu inceledi ve son durum hakkına Camii İmamhatibi Mehmet Şimşek’ten bilgi aldı.

Hazreti Osman Camii 4-6 Yaş Kur'an Kursunda Sona Gelindi

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü, Malaklar Hazreti  Osman Camiinde  4-6 yaş  grubu yapmakta olduğu Kur'an Kursunu son aşamaya getirdi. İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Cuma Namazını burada bu camii de kıldırarak Kurs inşaatının ne aşamada olduğunu inceledi ve son durum hakkına Camii İmamhatibi Mehmet Şimşek’ten bilgi aldı.  Kursun Malaklar, Dişlen, Köprübaşı, Karalar Bahşiş, Gerce Bahşiş, Akine, Ormancık mahallelerine hizmet vereceğini kaydeden Müftü Zeynal Abidin Çınar; “4-6 yaş grubu yavrularımızı kapsayacak olan Kur’an Kursumuz, bu mahallelerimizin imamları ile işbirliği  ve vatandaşın destekleri ile yapılıyor. Kursumuzun çocuklarımız başta olmak üzere herkes için hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.
Süleyman Zengi, Ayşe Kül’ün mimarlığını üstlendiği ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Diyanetin ortak çalışması ile  4-6 yaş kreş Kur'an kursuna gelen öğrencilerin aynı zamanda kreş eğitimi de almış olduğunu kaydeden İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar sözlerinin devamında, “Caminin önüne çocukların altında faaliyet yapacağı, çok amaçlı  300 metrekare çatı yapıldı.Camimizin önünde meyve vermeye başlamış yaklaşık 100 tane meyve fidesi diktik.  Son derece doğal bir ortam oluştu. Başta İmamhatibimiz Mehmet Hoca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah Kur’an Kursumuzu tamamlayarak yakında hizmete açacağız. Herkese şimdiden hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.