GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2021 19:58   Güncelleme : 29-05-2021 20:09

HAYVAN SEVGİSİ, KOMŞULARIYLA MAHKEMELİK ETTİ

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan Perihan Acar, evini sokaktan bulduğu kedi ve köpeklere açtı. Komşuları ile evinde hayvanlara baktığı için mahkemelik olan Acar, hiçbir şeyin kendisini hayvan sevgisinden vazgeçiremeyeceğini söyledi..

HAYVAN SEVGİSİ, KOMŞULARIYLA MAHKEMELİK ETTİ

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan Perihan Acar, evini sokaktan bulduğu kedi ve köpeklere açtı. Komşuları ile evinde hayvanlara baktığı için mahkemelik olan Acar, hiçbir şeyin kendisini hayvan sevgisinden vazgeçiremeyeceğini söyledi.

Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan 47 yaşındaki bir çocuk annesi ev hanımı Perihan Acar, 15 yıl önce taşındığı villasında kedi ve köpeklere bakıyor. Sokakta çaresiz şekilde bulduğu kedi ve köpekleri bakıp besleyen Acar, daha sonra ise bunları sahiplendiriyor.

En büyük destekçilerinin ailesi olduğunu söyleyen Acar, “Baktığım hayvan sayısı sürekli değişiyor. Gidenler gelenler oluyor, sahiplendirdiklerim oluyor. Şu anda 30’ya yakın kedi ve dört köpeğe bakıyorum. Buraya geldiğimden beri sokaktaki köpeklere kedilere evimin içinde ve önünde bakıyorum. Bunların dışında sokaklardaki hayvanları besliyorum” dedi.

Acar, “Bana destek olanlar da var rahatsız olanlar da var. Açık açık ‘Kedileri sevmiyoruz. Besleme, su verme’ diyenler de var. Burada kimseye bir zarar vermiyorlar. Burada hayvanları köpekleri korumaya çalışıyorum. Kendi çapımda mücadelemi veriyorum. Davalık olduğum kişiler de var. Davayı kazandım. Ailem yanımda olduğu için şanslıyım” diye konuştu.