Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 27-05-2021 16:33   Güncelleme : 27-05-2021 16:34

HAYAT VEREN SEBİLLER, İZMİRLİLERİN HİZMETİNDE

İzmir Bahar Lions Kulübü  tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yapılan, insanların, hayvanların ve bitkilerin suyla buluşacağı özel tasarım sebiller, İzmirliler'in hizmetine sunuldu. Konak İskelesi, Alsancak İskelesi, Gündoğdu Meydanı ile Sahilevleri'ne yerleştirilen dört sebilin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın eşi Neptün Soyer de katıldı. .

HAYAT VEREN SEBİLLER, İZMİRLİLERİN HİZMETİNDE

İzmir Bahar Lions Kulübü  tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yapılan, insanların, hayvanların ve bitkilerin suyla buluşacağı özel tasarım sebiller, İzmirliler'in hizmetine sunuldu. Konak İskelesi, Alsancak İskelesi, Gündoğdu Meydanı ile Sahilevleri'ne yerleştirilen dört sebilin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın eşi Neptün Soyer de katıldı. 

İzmir Bahar Lions Kulübü üyesi Nadide Şele tarafından tasarlanan, suyun tek kaynaktan insanlara, hayvanlara, bitkilere ulaşmasını ve boşa harcanmamasını amaçlayan sebiller, Konak İskelesi, Alsancak İskelesi, Gündoğdu Meydanı ve Sahilevleri'ne konuldu.

Avrupa Lions Çevre Fonu'ndan ödül kazanan “Su Hayat Verir” projesi kapsamında yapılan sebillerin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Aşıcı, proje sahibi İzmir Bahar Lions Kulübü Başkanı Vildan Yıldıran ile yönetimi, sponsorları Neval ve Kamuran Hallaç, proje mimarı Nadide Şele, Lions 118 R Federasyon Başkanı Esengül Erkan, Genel Yönetmen ikinci yardımcısı Yakup Özdanon, Genel Yönetmen ikinci yardımcısı aday adayı Refik Dinç katıldı.

"KURDA, KUŞA, AŞA" 

Neptün Soyer, “Anadolu'da tohumu serperken 'Kurda, kuşa, aşa' derler. O tohum, toprak, hava ve su hepimizin. Tüm canlılar doğanın bir parçasıyız. Biz o suyu içiyoruz, aşağıda da kedisi, köpeği, kuşu ve çevresindeki bitkilerle paylaşıyor. İzmir Bahar Lions Kulübü'nün ve emek veren herkesin yüreğine sağlık” dedi.

 İzmir Bahar Lions Kulübü Başkanı Vildan Yıldıran da emeği geçenlere teşekkür etti. Projenin mimarı Nadide Şele, “Çocukluk hayalimdi, hayali gerçekleştirmeme sebep olan herkese çok teşekkür ederim. Sadece bir çeşme değil, farkındalık projesi aslında. Bunu hayal ettim ama asla yalnız gerçekleştiremezdim” diye konuştu.

Sponsor Neval Hallaç, “İnanılmaz bir duygu içindeyim. Bu mutluluğu yaşamak için doğmuşuz. Çok güzel bir duygu” sözleriyle hissettiklerini dile getirdi.

Lions 118 R Federasyon Başkanı Esengül Erkan ise “Biz çok şanslıyız İzmir'de yaşıyoruz. Demokratik, Atatürkçü, laik bir şehirdeyiz. Çok mutluyum ki yerel yöneticilerim de bizlerle aynı düşüncedeler. Kol kola çalışıyoruz” diye konuştu.