GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 09:08   Güncelleme : 01-06-2021 09:16

HARABE EVDE YAŞAYAN AİLEYE GÜZEL HABER GELDİ

Adana’da zihinsel engelli eşi ve iki çocuğu ile birlikte yıkılmaya yüz tutan evde yaşam mücadelesi veren Murat Kara isimli vatandaşa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden güzel haber geldi. İl müdürlüğünün aileye maddi ve ayni yardımda bulunacağı çocukların eğitiminin sağlanacağı bildirildi. .

HARABE EVDE YAŞAYAN AİLEYE GÜZEL HABER GELDİ

ALİ GÜRELİ

Adana’da zihinsel engelli eşi ve iki çocuğu ile birlikte yıkılmaya yüz tutan evde yaşam mücadelesi veren Murat Kara isimli vatandaşa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden güzel haber geldi. İl müdürlüğünün aileye maddi ve ayni yardımda bulunacağı çocukların eğitiminin sağlanacağı bildirildi.

Yüreğir’e bağlı PTT Evleri Mahallesi’nde yaşayan Murat Kara’nın eşi, geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı zihinsel engelli oldu. Kara, çocuklarına hem babalık hem de annelik yapmaya başladı. Eşinin aldığı aylık 600 lira engelli maaşından başka bir geliri olmayan ve evleri de yıkılmak üzere olan Murat Kara, yetkililere seslenerek kendilerine yardım edilmesi çağrısında bulunmuştu.

Ailenin durumunun yapılan haberle kamuoyuna yansıması üzerine Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer’in bir ekibi görevlendirdiği ve birkaç parça eşyası bulunan  eve giderek inceleme yaptığı öğrenildi. İnceleme raporunun tamamlanmasının ardından Kara ailesine eşyanın dışında bir yıl süreyle aylık 1100 TL maddi yardımında bulunulacağı, okula gidememiş olan çocuğun da eğitiminin sağlanacağı duyuruldu.

"ÇOCUKLARIM TOK UYUYUP, SABAHLARI MUTLU UYANACAK"

Yapılacak destekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten Murat Kara, "Aynı zamanda Yüreğir Belediyesi'nden de görevliler gelerek evde bir takım düzenleme yapılması için inceleme yaptı. Eşimin aldığı aylık 600 lira engelli maaşı ve çocuklarımla birlikte topladığımız eskileri satıp kazandığımız üç-beş kuruşla geçinmeye çalışıyoruz. Belimde ortopedik rahatsızlık olduğu boyacılık mesleğimi yapamıyorum. Penceresi ve kapısı kırık evde yaşam mücadelesi verirken sağlanacak olan bu yardım umutlarımızı artırdı. Hep aynı elbiseyi giyen çocuklarım artık karnı tok şekilde uyuyup, sabahları mutlu bir şekilde uyanacak. Bize destek olanlardan Allah razı olsun" dedi.