EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-01-2021 12:00   Güncelleme : 15-01-2021 12:01

Halkeğitimde Kurslar Tekrar Başlıyor

Haber Merkezi-Halkeğitim Merkezinde Kurslar tekrar başladı. Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, şu anda kursiyerlerin müracaatlarını yapmaları durumunda yeterli sayıyı bulan kursları açacaklarını söyledi.

Halkeğitimde Kurslar Tekrar Başlıyor

Haber Merkezi-Halkeğitim Merkezinde Kurslar tekrar başladı. Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, şu anda kursiyerlerin müracaatlarını yapmaları durumunda yeterli sayıyı bulan kursları açacaklarını söyledi. Anamur ve Bozyazı Halkeğitim müdürlerinin Mersinde konuyla ilgili yapılan toplantılara katılmasının ardından bu günlerde kursların tekrar başlayacağı ifade ediliyor.
Uysal, pandemi nedeni ile yaş grupları arasında yapılan sokağa çıkma yasağı nedeni ile 65 yaş üstü kursiyerlerin 10:00 ile 13:00 saat saatleri arasında 20 yaş altı kursiyerlerin ise,  13:00 ile 16:00 saatleri arasında kursa katılabileceklerini söyledi.  Pandemi nedeni ile yüz yüze eğitim bir türlü başlatılamamıştı.
Aşının bulunması ve Korona virüs salgınının düşüşe geçmesinden sonra tekrar yüz yüze eğitimin başlayacağı açıklaması yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığının bu iyimser açıklamaları, Milli Eğitim Bakanlığını da harekete geçirdi. Bu anlamda yaygın olarak Halkeğitim Müdürlüklerinde de yüz yüze eğitim başlıyor.