GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2020 09:24   Güncelleme : 05-07-2020 10:10

Güneşin Patlama NASA Fotolarını Film Yaptı

Haber Merkezi-Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Uzay ve Havacılık Ajansı NASA,  güneşin 10 yıllık patlama fotoğraflarını film haline getirdi. 2010 yılından bu yana Güneş’in fotoğraflarını çeken NASA, bu fotoğrafları birleştirerek  1 saatlik yaptı.  Filmde Güneş yüzeyinde meydana gelen patlamalar da yer aldı.

Güneşin Patlama NASA Fotolarını Film Yaptı

Haber Merkezi-Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Uzay ve Havacılık Ajansı NASA,  güneşin 10 yıllık patlama fotoğraflarını film haline getirdi. 2010 yılından bu yana Güneş’in fotoğraflarını çeken NASA, bu fotoğrafları birleştirerek  1 saatlik yaptı.  Filmde Güneş yüzeyinde meydana gelen patlamalar da yer aldı. NASA, bu görüntülerle Güneş ile ilgili sayısız yeni keşif yapılabileceğini açıkladı. NASA tarafından 2010 yılının Şubat ayında başlatılan proje kapsamında, her 0.75 saniyede bir Güneşin 425 milyon çözünürlüklü fotoğrafı çekildi. 10 yıl boyunca çekilen ve toplamda 20 milyon gigabayt tutan fotoğraf verisi, NASA tarafından hızlandırılmış video haline getirildi. 
Fotoğraflarla Güneşle İlgili Sayısız Keşif Yapılabilecek.
Yapılan açıklamada görüntülerde bazen siyah kareler olduğunu ve bunların da tutulmalardan kaynakladığı ifade edildi. NASA, gelecek günlerde Güneşi izlemeye devam edeceklerini ve dünyanın uzaydaki yeri hakkında daha fazla bilgi edineceklerini vurguladı.