GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2020 14:20

Gümüş Ermenistan’a Ateş Püskürdü

Haber Merkezi-Anamur Bozyazı ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Ermenistan’ın Azerbayhcan’a yaptığı saldırı ile ilgili bir bülten yayınladı. ‘İki Devlet Tek  Millet’ başlıklı bültende Gümüş, deyim yerindeyse, Ermenistan'a ateş püskürdü.

Gümüş Ermenistan’a Ateş Püskürdü

Haber Merkezi-Anamur Bozyazı ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Ermenistan’ın Azerbayhcan’a yaptığı saldırı ile ilgili bir bülten yayınladı. ‘İki Devlet Tek  Millet’ başlıklı bültende Gümüş şu ifadelere yer verdi. “Konu Türklerse eger;  Türkler dışında kalan her Millet ve  her Devlet  şunu bilmeli: Metehan’ın kurduğu, adını Kartal savaşçıları koyduğu 5 bin kişilik özel birliğinin Çin imparatorluğunun ve  Yüe-çilerin sayıları yeri geldiğinde 50 bini bulan askerlerine ıslıklı oklarından geçirerek ölümlerin en ağırını tattırdığını, Sultan Alparslanın 26 Ağustos 1071  Cuma günü 30 bin kişilik ordusu ile Bizans imparatoru Romen Diojen in 300 bin kişilik donanmasını kendi kanlarıyla boğup, ölümlerden ölüm beğendirttiğini,  Şeyh Edebalı düsturlu, Ataman "Osman" Beyin, Beylikken sayıları 2 bin 3 bin arası olan Oğuzboylu yürekli askerlerinin,  Bizans imparatorluğunun tekfurlarının "Vali" 10 bin kişilik paralı tabyalı askerlerini nasıl paçavraya çevirdiğini, Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Milletinin 15-16 yaşlarına kadar inen askerleriyle, İngiliz pusulalı, Yunan ordusuna kurtuluş mücadelesi olan 1. ve 2. İnönü, Kütahya Eskişehir, Sakarya, Büyük Taarruz savaşlarında nasıl dumura uğratıp,  İngiltere başbakanı Lloyd George'ın  bozgunun ardından  nasıl istifa etmek mecburiyetinde kaldığını ve  bu Kutlu Dirilişi Manda ve Himayesi kuklalar dahil, tüm Cihana nasıl namzettiğini, vs  Sahada ve Masada  Savaşmaya hazır, Ülküsü Turan hedefi Kızıl Elma olan  biz Türkler hariç.!
Azerbaycan nüfusu ve asker sayısı 10 milyon, Ermenistan nüfusu 2.9 milyon  Asker sayısı yok, Paralı asker sayısı 700 bin. Siyaset bilimcileri, toplum bilimciler, sosyologlar gibi  sözlerimi daha  fazla uzatmayacagım.!
Tarihi acı tecrübeleri ve bozgunlarından  doğan enkazlarından ders almayan dün olduğu gibi bugün Türklere  halt bildirmeye kalkan, ….. Kızıl Elma uğruna kılıcı kınından çıkaran Tunç yürekli Türklere Acun "Dünya"  var olduğu sürece yenilmeye mahkumdur... bu böyle biline...”