TANITIM
Giriş Tarihi : 18-07-2019 11:40

Google Translate

Google Translate ilk çıktığı andan itibaren yabancı dillere amatörce çeviriler yapan bir arama motoru gibi lanse edilmiştir. Bu nedenle de çoğu kişi tarafından eleştirilerin odağı haline gelmiştir. Fakat gerçek hiç de bu şekilde lanse edildiği gibi değildir. Uzun zamandır kendini yenileyen ve çalışmalarını ilerleten Google Translete sayesinde artık günümüz teknolojisinde dil çevirilerini profesyonel şekilde yapan gözlük ve kulaklıkların çalışmaları sürmektedir.

Google Translate

ilk çıktığı andan itibaren yabancı dillere amatörce çeviriler yapan bir arama motoru gibi lanse edilmiştir. Bu nedenle de çoğu kişi tarafından eleştirilerin odağı haline gelmiştir. Fakat gerçek hiç de bu şekilde lanse edildiği gibi değildir. Uzun zamandır kendini yenileyen ve çalışmalarını ilerleten Google Translete sayesinde artık günümüz teknolojisinde dil çevirilerini profesyonel şekilde yapan gözlük ve kulaklıkların çalışmaları sürmektedir. Bu kapsamlı teknolojik çalışmaların temelini de Google Translateoluşturmaktadır. Alıcı dil ve çevrilen dil arasında bir bağ kuran Google Translate ile birçok dilde çeviri yapmanız artık çok kolaydır. Gramer koşullarına uyum sağlayarak en doğru şekilde çeviri yapmasının yanında sesli söyleme özelliği ile bu dilde telaffuz da sağlamaktadır. Bir dilden başka bir dile kolay ve en hızlı şekilde çeviri yapmak için sizler de Google Translate ayrıcalığını keşfedebilirsiniz. Metin çeviri özelliklerinin yanı sıra görsel özelliği ve ses özelliklerinin de eklenmesi ile bir bütünlük oluşturan site sayesinde olabildiğince güçlü yazılımlar kullanılmaktadır. Yeni yapılan güncellemeler ile android uygulamaları ve IOS uygulamaları sayesinde dijital platformlara indirilebilir bir hale de gelmiştir.
Google Translate Uygulaması
kendini oldukça yenilemiş bir site olduğu için düzgün ve birebir çeviriler yapmaktadır. Bu çevirileri kamera yardımı ile ses yardımı ile ya da yazı yardımı ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Uygulama sayesinde birçok özellikten yararlanabilirsiniz. Bu sayede de acil çeviri ihtiyaçlarınızda size birebir asistanlık yapan birinin cebinizde olması kadar kolay bir uygulama olmayacaktır. Çizgi yolu ile çeviri yapmak da kişisel çeviri asistanınız ile aranızdaki eğlenceye odaklı yapılan bir uygulamadır. Çizim yaparak bu çizimlerin istenilen dile sözcük şeklinde çevrilmesi de sağlanabilmektedir.
Uygulamanın çevrim dışı kullanılabilmesi sayesinde dilediğiniz her zaman yanınızda birebir yardımcı birini bulundurma hissi sayesinde anında çeviri işlemlerinden artık korkmayacaksınız. Oldukça basit ara yüzü ile kullanılabilir bir uygulama yaratılmaya çalışılmış. Çevrimdışı kullanabilme yetisi Google Translate uygulamasına oldukça büyük bir artı katmaktadır. Dil çevirisi bölümü sayesinde de anında bir dilden başka bir dile geçiş ayarlaması gerçekleştirebilirsiniz.