EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-12-2020 18:38

Gökçel’den Sulama Birlikleri  Üreticiye  Haciz İddiası

Haber Merkezi-CHP Mersin milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, borçlarını ödeyemeyen çiftçileri TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

Gökçel’den Sulama Birlikleri  Üreticiye  Haciz İddiası

Haber Merkezi-CHP Mersin milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, borçlarını ödeyemeyen çiftçileri TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Tarımla ilgili sorunları yakından takip eden ve sık sık gündeme getiren Gökçel, iktidarın tarım politikaları sonucunda çok zor şartlar altında üretim yapıldığını ve çiftçilikle uğraşanların artık sığınabilecekleri bir kurum kalmadığını ifade etti. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin ardından Sulama Birlikleri eliyle de haciz tebligatlarının gönderilmeye başlandığını ifade etti. Gökçel, “Tarım Kredi Kooperatiflerinin hacizlerine, şimdi de Sulama Birliklerinin hacizleri eklendi.Sulama Birlikleri borcunu ödeyemeyen çiftçilerimize haciz tebligatları yollamaya başladı.Üretimin olmazsa olmazı su için, sermaye mantığıyla tedarik yapılmaya çalışıyor.Enerji şirketleri ve Sulama birlikleri eliyle çiftçiler mağdur ediliyor.Çiftçiler, üretim yapanlar özel şirketlerin insafına bırakıldı.Üretim yapmaya çalışan üreticilerin sığınacağı hiçbir kurum kalmadı” diye konuştu.
 CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de kooperatif ve birliklere borcu olan çiftçilerin durumuna değindi. Çiftçilerin çok zor şartlarda ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Gökçel, “Çiftçiler haciz kıskacında, üretim yapamıyorlar, gelir elde edemiyorlar” dedi. Konuşmasında iktidarıeleştirenGökçel, “Çiftçinin traktörünü aldınız, hayvanlarına el koydunuz, yetmedi suyunu kesiyorsunuz! Allah aşkına siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diye sordu.