SPOR
Giriş Tarihi : 23-12-2020 08:39

Geride Bıraktığımız Yılın En İyi Türk Futbolcusu

Süper Lig’de 2020 yılında oynayan oyunculardan hangileri Türk milli takımında kendilerini özellikle gösterdi? Biyografilerden kesitler ve kariyer başarıları

Geride Bıraktığımız Yılın En İyi Türk Futbolcusu

Emre Akbaba

Türk futbolcular her zaman Avrupa Futbolunda mücadele eden büyük takımlar için yetenekleriyle dikkat çekmiştir. 2020 yılı her ne kadar dünya futboluna dair değişimler yaşatsa ve pandeminin yaşattığı zorluklara rağmen, Türk futbolcular seyirciler yokken bile üst düzey olmaya devam ediyorlar. Genel bakışa göre bazılar gerçekten dikkat çekiyor.

28 yaşındaki Galatasaray orta saha oyuncusu sadece sarı kırmızılı takım için oynadığından değil aynı zamanda bilgisayar oyunu olan FIFA'nın son sürümünde Süper Lig'de mücadele eden Türkler arasında oldukça yüksek gücü olması nedeniyle oldukça popüler oldu. Emre, Fransa'da doğmasına rağmen 2015 yılından beri ülkedeki farklı takımlarda oynamaktadır. Oyuncunun başarılı olduğu sezonlarda biri ise, orta saha oyuncusunun Galatasaray ekibinin bir parçası olarak Türkiye Ligindeki 3 ana kupayı kazandığı 2018/19 sezonudur.

Altay Bayındır

Altay'ın, 2023 yılına kadar Fenerbahçe kulübü ile sözleşmesi bulunmaktadır. 22 yaşındaki kaleci oynadığı mevkide takımda bir numaralı oyuncu olup bunu hak ettiğini defalarca kanıtlamıştır. Sarı lacivertli takımdaki performansını iddia severler ilk baştan beri takip etmektedir. Bu tür uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için,  1xbet mobil indir uygulamasını deneyin ve sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi alın. Böylece maçların sonuçlarını öğrenebilir, ister evden ister ofisten farklı takımlar için bahis yapabilirsiniz. Bir çok taraftar maçların sonuçlarını takımın favori oyuncuları ve kalecileri dahil oyuncularının fiziksel performanslarını gözlemleyerek tahmin edebilmektedir.

Abdülkadir Ömür

Bu yetenekli orta saha oyuncusu, 2020 yaz aylarında 21 yaşına girdi. Futbolcu kariyeri boyunca doğduğu şehrin takımı olan Trabzonspor'da oynamıştır. 2018 Baharında, ana takıma yükselmiş ve hatta Liverpool'a transfer olması gündeme gelmiştir. Ama transfer gerçekleşmemiştir. Abdülkadir'in kariyeri giderek yükselmekte ve günümüzde takımındaki en gelecek vaat eden oyuncu konumuna gelmiştir. Kariyerinde geçen sezon kazandıkları Türkiye Kupası bulunan oyuncunun gelecekte daha önemli başarılara imza atacağı beklenmektedir.