EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 06:26   Güncelleme : 15-07-2020 06:29

Gençlik Ve Spor Bakanlığı (Gsb) Projelerine Anamurdan 4 Okul Girdi

​​​​​​​Mithat Ünal-Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl ilk kez başvuruya açtığı GSB projesine,  geçen yıl sadece Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Fatma Ülker öğretmenimiz başvuru yaparak hibe almaya hak kazanmıştı.  Bu yıl Özel Büro tarafında tüm okullara bu proje türünde kapsamlı bir eğitim düzenlendi ve 20 okulumuz başvuru yaptı. Başvuru yapan kurumlarımızdan 4 okulumuz hibe almaya hak kazandı.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı (Gsb) Projelerine Anamurdan 4 Okul Girdi

Mithat Ünal-Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl ilk kez başvuruya açtığı GSB projesine,  geçen yıl sadece Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Fatma Ülker öğretmenimiz başvuru yaparak hibe almaya hak kazanmıştı.  Bu yıl Özel Büro tarafında tüm okullara bu proje türünde kapsamlı bir eğitim düzenlendi ve 20 okulumuz başvuru yaptı. Başvuru yapan kurumlarımızdan 4 okulumuz hibe almaya hak kazandı.
Bunlar:
- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu
- Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)
- Cengiz Topel İmam Hatip Ortakulu
- Kıbrıs İlkokulu
Bir Okul Bir Ekol Projesi
Kızılay ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen Kızılay farkındalığını arttırmayı hedefleyen “Bir Okul Bir Ekol” yarışmasına ilçemizden ilk üçe girerek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aday olarak gönderilen okullarımızdan Kıbrıs İlkokulu’nun Cana Can Kat projesi ile il 3.sü oldu. Yarışmaya ilçemizden aday olarak gönderilen Güngören Ortaokulu ve Ortaköy Hidayet Ortaokulu ‘nun projeleri ise özel ödüle layık görüldü.