EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-11-2020 11:27

Gençlerden KPSS Değerlendirmeleri. Açıklama

Haber Merkezi-Türkiye de olduğu gibi Anamur da da dün büyük bir sessizlik vardı. Öğrenciler belirlenen okullarda sınava girerek gelecekte muhtemel çalışacakları kurumlarda tercih edilen eleman olma yolunda bir sınav verdiler. Sınavın açıklaması 24 Aralık'ta yapılacak.

Gençlerden KPSS Değerlendirmeleri. Açıklama

Haber Merkezi-Türkiye de olduğu gibi Anamurda da dün büyük bir sessizlik vardı. Sınavın açıklaması 24 Aralık'ta yapılacak. Öğrenciler belirlenen okullarda sınava girerek gelecekte muhtemel çalışacakları kurumlarda tercih edilen eleman olma yolunda bir sınav verdiler. Sokağa çıkma yasağının yanında, bir de sınavlarda gençlerin dikkatini dağıtmamak için sokak ve caddelerde büyük bir sessizlik sağlandı. Bu anlamda özellikle emniyet güçlerine teşekkür eden öğrenciler, daha çok “KPSS ortaöğretim nasıldı?” sorularının cevaplarını birbirlerine aktarmaya çalıştılar.
2020 yılının sorularının kolay mı yoksa zor mu olduğu yönünde fikir alışverişinde bulunan öğrencilerden zor olması yönünde yorum yapanların sayısının çok olması dikkat çekti. 15 - 30 Eylül tarihleri arasında yapılan başvurular sonrasında, ÖSYM tarafından tamamlanan KPSS sınavı dün hayata geçirildi. Anamurda yaklaşık 2 bin Türkiye genelinde ise 300 binlerce  öğrencinin yaptığı başvuruda  ÖSYM takviminde yer alan bilgiye göre 24 Aralık 2020 tarihinde belli olacak. Türkiye genelinde uygulanan sınav 10:15'te başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim toplamda 130 dakika sürdü.