EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-03-2020 18:06   Güncelleme : 13-03-2020 14:47

“Gelecek. İyi Eğitimle Değişir”

  Mithat Ünal- Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kuleberoğlu ve eğitimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek 5-6 Mart tarihinde Anamur Kampüsünde Öğretmen, Öğrenci ve Velilerle buluştu

“Gelecek. İyi Eğitimle Değişir”

Mithat Ünal- Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kuleberoğlu ve eğitimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek 5-6 Mart tarihinde Anamur Kampüsünde Öğretmen, Öğrenci ve Velilerle buluştu.

Bahçeşehir ve Uğur Okulları Genel Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Enver Yücel’in Türkiye ve dünyada uygulamakta oldukları eğitim modellerinin, Anamur Uğur Kampüsünde de eksiksiz uygulanmasını sağlamak amacıyla, eğitimler ve sistem ile ilgili bilgilendirmelerde bulundukları iki günlük yoğun bir eğitim programı uygulanmıştır.

Kampüste öğrenciler ile sınıf sınıf görüşmeler, öğretmenler ile de ayrı ayrı toplantılar yapan Nevzat Kuleberoğlu ve Nil Çiçek 6 Mart Cuma günü de Anamur Belediyesi Kültür Merkezinde velilerle buluştular.

Uğur Okulları Anamur Kampüsü ve Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Bayram, Uğur Okulları Eğitim Modeli ile ilgili toplantılarda öne çıkan en önemli ve en değerli bilgileri sizler için aşağıdaki şekilde sıraladı.

  1. Anasınıfından üniversiteye kadar her kademede çocuklarımızın Akademik, sosyal, duygusal,ve fiziksel gelişimleri (ASDF) destekleyen uğur okullarına özgü eğitim modeli yapay zeka ile yönetilen Metodbox ile takip edilmektedir.
  2. Metodbox dijital ortamında, öğrencinin kendisini geliştirebileceği tüm derslerin videolu konu anlatımları, konu testleri, verilen ödevle; katılması gereken etüt çalışmaları, sınav sonuçları gibi zengin içerikler bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencinin test ve sınav sonuçlarında başarısız olduğu tüm konuların analizi yapılmaktadır.
  3. Derslerin yaşamın içindeki problemlere yönelik çözüm odaklı olarak işlenmesini sağlayan Stem (Fen. Teknoloji, Mühendislik, Matematik)  programları aktif olarak uygulanmaktadır. STEM programları Bahçeşehir-Uğur okulları tarafından hazırlanmıştır.
  4. Eğitimin en önemli ayağı “İYİ İNSAN”dır. Uğur Okulları öğrencilerinisosyal, yenilikçi, duyarlı, iyi ahlaklı, ülkesinin değerlerine önem veren, evrensel insanlık değerleri ile donanmış Atatürkçü bireylerolarak topluma kazandırmayı ilke edinmiştir. Bu değerleri kazandırmak için okullarımızda birçok etkinlik yapılır ve bunların tamamı Akademik Gelişim Dosyalarına işlenir.
  5. “İyi İnsan” olarak hazırladığımız gençlerimizi başarı ile taçlandırmak da bizim geleneğimizdir. Dün başarımız tartışılmazdı, bugün ve gelecekte de tartışılmaz olacaktır.
  6. Uğur Okullarında yabancı dil her üniversite öğrencisinin edinmesi gereken bir eğitim olarak kabul edilir. Bu hedeflere uygun bir yabancı dil eğitimi verilir.
  7. Ülkelerin “ gelecekte dünya ülkeleri arasında ne şekilde yer alacağını belirleyecek “Kodlama ve Robotik eğitimimizin önemli bir parçası haline gelmiştir.
  8. Tüm sınıfların için ülke genelinde uygulanan sınavların yanı sıra 8 ve 12. sınıflarda öğrencilerimizin sıralamasına göre hedeflerini belirleyebileceği yeni nesil sorulardan oluşan çok sayıda LGS ve YKS  uygulanmaktadır.
  9. Bütün okullarımızda öğrencinin sosyal ve akademik gelişimini takip etmek ve gelişimini desteklemek amacıyla her 8-9 öğrenci için bir öğretmen ve bir rehber öğretmenden oluşan koçluk sistemi uygulanmaktadır. Öğrencilerin desteklenmesi gereken bütün alanları belirlenmekte ve destek verilmektedir.
  10. Bahçeşehir Üniversitesi - Uğur Okullarında okuyan her öğrenciye %20-40 arasında değişik oranlarda burs imkanı sunmaktadır. 12. sınıf öğrencilerinden üniversite hedeflerini proje bazında Bahçeşehir Üniversitesine sunan ve projesi kabul edilen öğrencilerimize de %100’e varan burs imkanı sunmaktadır. 

Uğurlu Olmanın Tam Zamanı