Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 10-06-2021 20:06

GAZİANTEP’TE GAZETECİYE SALDIRI

Gaziantep’te dün gece Yunus Kendirci’nin bıçaklanarak öldürülmesiyle sonuçlanan kavganın ayrıntılarına ulaşmak için Adli Tıp Kurumu morguna giden DHA muhabiri Ahmet Atmaca, bir grubun saldırısına uğradı. Tekme tokat dövülen ve fotoğraf makinası kırılan Atmaca, meslektaşlarının ve polislerin müdahalesiyle saldırganların elinden kurtarıldı. .

GAZİANTEP’TE GAZETECİYE SALDIRI

YUSUF KILIÇ

Gaziantep’te dün gece Yunus Kendirci’nin bıçaklanarak öldürülmesiyle sonuçlanan kavganın ayrıntılarına ulaşmak için Adli Tıp Kurumu morguna giden DHA muhabiri Ahmet Atmaca, bir grubun saldırısına uğradı. Tekme tokat dövülen ve fotoğraf makinası kırılan Atmaca, meslektaşlarının ve polislerin müdahalesiyle saldırganların elinden kurtarıldı.

Merkez ilçe Şehitkamil’e bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde dün gece saatlerinde alacak verecek meselesi nedeniyle iki grup arasında sopalı bıçaklı kavgada Yunus Kendirci (20) bıçaklanarak öldürüldü.

Otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna götürülen Kendirci’nin öldürülmesi ile ilgili detaylara ulaşmak üzere Morg önüne giden DHA muhabiri Ahmet Atmaca, Kendirci'nin cenazesinin teslim alınışını görüntülediği sırada, bir grubun saldırısına uğradı. Tekme tokat dövülen Atmaca, meslektaşlarının ve polislerin müdahalesiyle saldırganların elinden kurtarıldı.

Saldırganlar olayın ardından kaçarken, ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ahmet Atmaca ise tedaviye alındı. Tedavisi süren Atmaca'nın şikayetinin ardından saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

GAZİANTEP GAZETECİLER CEMİYETİ'NDEN KINAMA

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, DHA muhabiri Ahmet Atmaca'ya geçmiş olsun dileğinde bulunup, saldırganların cezalandırılmasını istedi.

Saldırıyı kınayan ve sorumluların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını isteyen Ay, şunları söyledi:

"Meslektaşımız Ahmet Atmaca'ya görevi sırasında yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Görevini yapan Ahmet Atmaca'ya yapılan fiziksel saldırı asla kabul edilemez. Zor şartlar altında görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilere yönelik bu tür saldırıların son bulmasını istiyoruz. Saldırganlarla ilgili gerekli adli ve yasal işlemlerin bir an önce başlatılmasını istiyoruz. Bu saldırı sadece meslektaşımıza değil aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüne yöneliktir. Asla kabul edilemeyecek olan saldırıda yaralanan meslektaşımız DHA Muhabiri Ahmet Atmaca'ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak bu süreçte yanında olacağımızı bildiriyoruz. Olay sırasında Adli Tıp Kurumu'nda görevli polis ve özel güvenlikçilerin saldırıyı engelleme noktasında yetersiz kalması bizleri ayrıca üzmüştür."