GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 12:40   Güncelleme : 21-02-2020 14:07

Gazeteciler ve İdareciler Kendi Gününde Buluştu

Mithat Ünal-Anamurda çalışan gazeteciler ve idareciler kendi günlerinde Belediye’nin verdiği kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın verdiği kahvaltı Anamur Ünlüselek’te saat 09:00’da gerçekleşti.  Programa, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, Anamur Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin, Mehmet Tuğrul Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömetler ile basın mensupları katıldı.

Gazeteciler ve İdareciler Kendi Gününde Buluştu

Mithat Ünal-Anamurda çalışan gazeteciler ve idareciler kendi günlerinde Belediye’nin verdiği kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın verdiği kahvaltı Anamur Ünlüselek’te saat 09:00’da gerçekleşti.  Programa, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, Anamur Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin, Mehmet Tuğrul Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömetler ile basın mensupları katıldı.  Toplantıda, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yaptığı konuşmada, Anamur’un tanıtımı ve  Türkiye genelinde gündeme gelmesi noktasında Anamurda çalışan gazetecilerin büyük ve önemli görevler üstlendiklerini  söyledi.  Belediye olarak gazetecilerin her zaman yanında olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Günümüzde basının güçlü olması, bağımsızlığımızla doğru orantılıdır.  Kamu adına gerçekleri araştırmak, doğru haberlerle toplumu aydınlatma görevi yapan gazeteci, toplumun en cefakâr ve fedakâr kesimidir.  Bazen bir savaş ortamında, bazen bir kavga, bazen de bir afetin arasında, her zaman sizleri görmekteyiz. O nedenle işlerinizin çok zor olduğunu biliyoruz.” Dedi. Gazetecilerin ekonomik zorluklar içerisinde olduğunu ve bunun mutlaka çözülmesi gerektiğini kaydeden Kılıç, belediye olarak bu noktada fedakârlık yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Anamur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler de konuşmasında sosyal medyanın sebep sonuç ilişkilerine bakmaksızın olayları gerçeklerden uzak kişisel yorumlara dayandırılarak anında yayınlamasından yakındı.  Gazeteciliğin birinci görevinin,  kamuoyuna olayları aktarırken,  sebep ve sonuçları ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri doğru vermek olduğunu ve bunun yanında bilgi aktarımından tutunda giyim kuşamına kadar toplumun aynası olmak zorunda olduğuna dikkat çekti.
Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin de çalışan gazetecilerin gününü kutlayarak başladığı konuşmasında Bu günün hem çalışan gazeteciler günü hem de idareciler günü olduğunun altını çizdi.  Gazeteciliğin idareciler olarak kendileri içinde büyük önem taşıdığını kaydeden Gültekin; “ İlçede yapılan iş ve işlemlere gazetecilerin gözüyle bakmak, onların gözüyle değerlendirmek, bizim için bir şanstır.  Çünkü biz, kendi bilgi ve elimizdeki verilerle en doğruyu yaptığımızı düşünüyoruz. Ama bunun tarafsız bir göz tarafından irdelenmesi, ölçülmesi, vatandaş nezrindeki kabulünü  görmesi bizim için önemlidir.  Bu göz ve bu bakış, bizim çalışmalarımıza yön ve yeniden değerlendirme şansı veriyor. O yüzden bu ilçede yapılan her işte sizlerle birlikte hareket etmeye kararlıyız.  Bir iş birliği haline bu işi yürütmeyi arzuluyoruz.  Sizin şeffaf, açık, net, tarafsız  bir şekilde ilçede olup bitenleri tarafsız bire şekilde yansıtacağınızı  biliyoruz. Bu doğrultuda da kamu kurumları olarak elimizdeki tüm bilgileri  sizlerle paylaşmaktan hiçbir zaman kaçınmayacağız.  Gazetecilerimizin istediği tüm verileri bilgileri, paylaşacağız.” Dedi.  Hem Anamur da ki vatandaşlarımızın hem de  ilçe dışındaki vatandaşlarımızın bilgileri paylaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Kaymakam İsmail Gültekin, İlçenin tanıtımında da  gazetecilere büyük görevler düştüğünü  belirtti.  Toplantıda, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, gazeteciler ve idarecilere  gül ve karanfil dağıttılar. Program aile fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.