KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-09-2021 13:58   Güncelleme : 11-09-2021 14:45

Foto O an ve Kazandırdıkları

Mithat Ünal-Fotoğrafçılık o anı yakalayabilmek, fotoğrafa anlam kazandıracak kompozisyon oluşturabilmek ve bunları en etkin bir şekilde sensöre düşürerek başarılı bir kayıt yapabilmektir. Bunları yapabilmek için ışık, zaman, açı ve oranlamayı iyi ayarlayabilmek gerekir. Bu da kesinlikle özverili bir eğitim süreci ile gerçekleşir.  Günümüzde bir çok alanda devam eden yaşam boyu eğitimde, içimizdeki yetenekleri dışa aktarmak anlamında büyük bir katkı sağlayan Halkeğitim Merkezlerinin kursları binlerce kişiyi de meslek sahibi yaparken, özellikle digital ortamın uygulama alanımızı dünya geneline sunması bu kursları daha da anlamlı hale getiriyor.  

Foto O an ve Kazandırdıkları

Mithat Ünal-Fotoğrafçılık o anı yakalayabilmek, fotoğrafa anlam kazandıracak kompozisyon oluşturabilmek ve bunları en etkin bir şekilde sensöre düşürerek başarılı bir kayıt yapabilmektir. Bunları yapabilmek için ışık, zaman, açı ve oranlamayı iyi ayarlayabilmek gerekir. Bu da kesinlikle özverili bir eğitim süreci ile gerçekleşir. 
Günümüzde bir çok alanda devam eden yaşam boyu eğitimde, içimizdeki yetenekleri dışa aktarmak anlamında büyük bir katkı sağlayan Halkeğitim Merkezlerinin kursları binlerce kişiyi de meslek sahibi yaparken, özellikle digital ortamın uygulama alanımızı dünya geneline sunması bu kursları daha da anlamlı hale getiriyor.  
Bu anlamda hem esnaflarımız için hem de sanatsal anlamda eğitim almak isteyen gerek öğrencilerimiz, gerekse çektikleri fotoğraflara daha bir anlam yüklemek ve hatta profesyonel olarak digital ortam da bu işten para kazanmak isteyen fotoğraf meraklısı vatandaşlarımız için de bu kurslar büyük bir fırsat oluşturuyor.  Bu kursları yaygın eğitim aracılığı ile yapabildiğimiz gibi, özel olarak da isteyen herkese sunabiliriz.  Bu anlamda belirlenen platformda oluşturacağımız kulüple gerek bölgemizde, gerek ulusal anlamda ve özellikle sanatın evrensel çerçevesi kapsamında günümüz digital ortamdan faydalanarak dünya genelindeki fotoğraf otoritelerine açabiliriz. 

Bu bize ne kazandıracak?
Fotoğrafçılık sanatı, başlı başına hayatımızda bir hoşnutluk kaynağı ve sürekli merak uyandırma ve hareketli bir yaşamı sunar. Bu özelliği sportif bir yaşamın yanında, oluşturulan her kompozisyon, kaydedilen her kadraj, kişiyi yeni dünyalara götürür.  O anı hissedebilmek ve kompozisyonu oluşturabilmek, sürekli zihnimizi açık tutacağı gibi, diğer belleklerde de kimliğimizi ve bakış açımızı kalıcı kılar.  Fotoğrafı çekerken verdiğimiz emek, deklanşöre bastıktan sonra artık sonsuza dek, o anın bir imzası olarak kalır. Fotoğrafçılık dünyasında gezinirken sürekli öğrenir, hem yaptığımız iş ile hem de evrene attığımız o anın imzası ile  o andan başlayarak belki de binlerce yıl sonraki öğrencilerimize çok şeyler katabiliriz. Tıpkı fotoğraf tarihinin geçmişinden günümüze çok şey öğrendiğimiz gibi. Fotoğrafın yanında, oluşturabileceğimiz videoların da belli bir eğitimden geçtiği zaman seyrine doyum olmaz sonuçlar alabiliriz.  Bütün bunların yanında aldığımız eğitimle, günlük yaşamımızda halka sunabildiğimiz hizmetlerin tanıtımını en etkili bir biçimde yapabiliriz. 
Fotoğraf  ve video tarzında alacağımız teorik ve pratik eğitimler, işyerimizin ve ürünlerimizin görsellerini gerek sosyal sayfalarımızda, gerekse tanıtım broşürlerimizde binlerce lira ödeme yapmadan tanıtabiliriz. Daha yeni olmasına rağmen oluşturduğumuz www.fotooan.com  sitemizde yayınladığımız 200’ü aşkın fotoğraf, şimdiden fotoğraf otoritelerinin dikkatini çekmeye başladı. Bu da bizi oldukça memnun ediyor. Allah’ın izni ile bizimle birlik bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar gibi,  bizden sonraki nesilde fotoğrafçılığın bu gizemli ve büyüleyici yönünü fark eder.