GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2022 13:51

“Filistin Hakkında Konuşmalıyız” Bağcılar’da sahnelendi

Bağcılar Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Mescid-i Aksa'ya çok yakın bir mesafede oturan Meryem Ebu Najma'yı evinden çıkarmak için yapılan baskıları konu alan “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” tiyatro oyununu Başkanlık Konferans Salonu’nda sanatseverlerle buluşturdu.

“Filistin Hakkında Konuşmalıyız” Bağcılar’da sahnelendi

Nurdan Albamya İnce, kendi yazıp oynadığı tek kişilik oyunda seyirciyi Filistin hakkında konuşmaya çağırdı.

İlgiden memnun kaldığını söyleyen İnce, oyunla ilgili olarak şunları söyledi:

“Mescid-i Aksa’ya çok kısa bir mesafede evi bulunan Filistinli Meryem Ebu Najma’nın bir haberini görmüştüm. Bununla alakalı yazmaya başladım. Onun haklı mücadelesine yine Filistin’de yaşanan bütün zulümleri de ekleyerek 75-80 dakikalık bir oyun yaptık. Bu aslında Kudüs’te yaşananların bir panoraması. Gerçekten bu bizim sahnede oynadığımız her şey yaşanıyor. Bunları da halkımız biliyor ama biz tekrar hatırlatmak istedik. Kalplere dokunduğumuzu düşünüyorum. Kalplere dokunmasaydık seyircilerimizin gözünden yaşlar akmazdı. Onların kalplerinde bir yara olduğu için gözyaşları aktı.”

İnce, kendilerine kapılarını açan ve oyunun sergilenmesini sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e de teşekkürlerini iletti.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi