GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:04

EVİNİN ÖNÜNDE OYNARKEN KAYBOLAN 3 YAŞINDAKİ ŞEYMA NUR, 3 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

Van’ın Muradiye ilçesinde, evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 3 yaşındaki Şeyma Nur Güzel, Muradiye, Erciş ve Çaldıran İlçe Jandarma ekipleri tarafından yaklaşık 6 saat sonra evine 3 kilometre uzaklıkta bulundu. ,Sağlık durumu iyi olan Şeyma Nur, ailesine teslim edildi..

EVİNİN ÖNÜNDE OYNARKEN KAYBOLAN 3 YAŞINDAKİ ŞEYMA NUR, 3 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

İSHAK KARA

Van’ın Muradiye ilçesinde, evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 3 yaşındaki Şeyma Nur Güzel, Muradiye, Erciş ve Çaldıran İlçe Jandarma ekipleri tarafından yaklaşık 6 saat sonra evine 3 kilometre uzaklıkta bulundu. Sağlık durumu iyi olan Şeyma Nur, ailesine teslim edildi.

Muradiye ilçesine bağlı Devetaş mahallesinde dün akşam saat 17.00 sıralarında 3 yaşındaki Şeyma Nur, evinin önünde oynarken kayboldu. Kızlarını her yerde arayan Süphan ve Nihat Güzel çifti, bu aramalardan sonuç alamayınca jandarmadan yardım istedi.

ARAMALARA 8 AYRI EKİP KATILDI

Muradiye, Erciş, Çaldıran İlçe Jandarma Komutanlıkları'ndan oluşturulan 3 ayrdı tim ile birlikte Van’dan gelen UMKE ve  AFAD ekipleri de arama ve iz köpekleri ile operasyona katıldı. Havadan İHA, Drone, karadan iz takip köpeği ile aramaya başlanan Şeyma Nur Güzel, saat 22.50 sıralarında Mikail mezrasında evine yaklaşık 3 kilometre mesafede sağlıklı olarak bulundu. Jandarmaların kucağında ailesine teslim edilen minik Şeyma’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Kurtarma operasyonuna katılan jandarmalar, Şeyma’yı yamaç aşağı oturmuş halde bulduklarını, ışığı tuttuklarında olduğu yere oturmuş halde olduğunu söyledi. Torununun bulunmasından duygulanan Şeyma’nın dedesini jandarma tim komutanının ellerine sarılarak öpmek istedi. Yaklaşık 6 saat sonra kızına kavuşan anne Süphan, jandarmaların kucağında gelen kızına büyük bir sevinçle sarıldı.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
Video 1: Operasyona katılan Jandarmanın açıklamaları
Video 2: Jandarma minik Şeyma'yı nasıl bulduklarını anlatıyor.
Video 3: Minik Şeyma emin ellerde
Video 4: Anne ile buluşma anı