TANITIM
Giriş Tarihi : 04-12-2022 21:51

Evde Kıbleyi Bul

Evinizin kıble yönünü biliyor musunuz? Yeni taşındığınız veya kıble yönü ile ilgili tereddüt yaşadığınız evinizin kıble yönünü hassas bir şekilde öğrenmek ister misiniz?

Evde Kıbleyi Bul

Evinizin kıble yönünü biliyor musunuz? Yeni taşındığınız veya kıble yönü ile ilgili tereddüt yaşadığınız evinizin kıble yönünü hassas bir şekilde öğrenmek ister misiniz? Bu yazımız ile kolayca evde kıbleyi bulduran kıble bulma servisini sizlerle paylaşacağız. Kıble cihetine yönelerek namazı kılmak namazın şartlarından birisidir. Kıble yönünü bilmediğimiz bir yerde herhangi bir yöne doğru namaz kılınmaz. Mutlaka kıble yönü araştırması yapılmalı ve neticede içtihat ettiğimiz kıble istikametine doğru namaz eda edilmelidir. Peki kıble yönümüzü hızlı ve kolayca nasıl tespit edeceğiz?

Kıble yönünüzü tespit için Kıbleyi Bul kıble bulucu servisini kullanabilirsiniz. Çevrimiçi olarak cep telefonunuzda konum servisi aktif iken Kıble Bul kıble bulma servisine bağlanmanız yeterlidir. Online haritalar üzerinde bulunduğunuz konum bulunacak ve kıble yönü hattınız anlık olarak size verilecektir. Şimdi size etrafınızdaki sokak, ev veya diğer ayrıntılardan hareketle kıble yönünüzü tespit etmek kalacaktır. Örneğin cep telefonunuzu eviniz veya işyerinize göre konumlandırın ve kırmızı kıble yönü hattını da kıble yönünüz olarak belirleyin. Görüldüğü üzere hassas ve hızlı bir şekilde kıble yönünüzü tayin etmiş olacaksınız.

Yine aynı servisin farklı ülkeler ve şehirleri için üretilmiş ve İngilizce dil alt yapısı ile hizmet veren alt sayfaları da mevcuttur. Qibla Direction ile de kıble yönü hattınızı ve pusula için kıble açısını öğrenmeniz mümkündür. Qibla Direction yani kıble yönü sayfası ile de evde kıbleyi bulabilirsiniz.

Eğer pusula kullanmayı biliyorsanız yine hassas bir şekilde evinizin kıble yönünü belirleyebilirsiniz. Pusula manyetik bir alet olduğundan metal, mıknatıs ve manyetik alan oluşturan tüm cihaz ve cisimlerden etkilenmektedir. Dolayısıyla pusula kullanımı ile ilgili bir ön bilgiye ihtiyaç vardır. Kıble Bulma servisinde bu konuyla ilgili açıklayıcı bilgilere ulaşabilirsiniz. Pusula kullanarak kıble yönünüzü tespit için bulunduğunuz yerin kıble derecesine ihtiyaç duyacaksınız. Evinizin veya konumunuzun kıble derecesini yine www.kiblebulma.com adresinden ulaşabileceğiniz Kıbleyi Bul servisinden öğrenebilirsiniz. Buradan aldığınız kıble derecesini pusulaya uygulayarak hassas bir şekilde kıble yönünüzü belirleyebilirsiniz.

ismail ustaismail usta