EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 06:10   Güncelleme : 15-07-2020 06:14

Etwınnıng Projeleri’inde Anamur Avrupa Kalite Etiketi Aldı

Mithat Ünal- eTwınnınıg Projelerinde açıklanan sonuçlara göre 2019 Eylül ayında başvuru yapılan 14 projeden 6’sı “Ulusal Kalite Etiketi”, 7’si hem “Ulusal Kalite Etiketi” hem de “Avrupa Kalite Etiketi” aldı.

Etwınnıng Projeleri’inde Anamur Avrupa Kalite Etiketi Aldı

Mithat Ünal- eTtwınnınıg Projelerinde açıklanan sonuçlara göre 2019 Eylül ayında başvuru yapılan 14 projeden 6’sı “Ulusal Kalite Etiketi”, 7’si hem “Ulusal Kalite Etiketi” hem de “Avrupa Kalite Etiketi” aldı.  Aldıkları bu kalite etiketlerinin plaketleri Eylül 2020 Merin İl Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından düzenlenecek organizasyon ile öğretmenlerimize verileceği kaydedildi. Bu kapsamda, Anamur Özel Büro Ekibinin  organizesinde Eylül 2019 seminer döneminde Mersin eTwinning Koordinatörü Bircan Keleş  ve web 2.0 araçları sorumlusu Kenan Çete birer haftalık eğitimler verdiler. Bu çalışmaları takiben Özel Büro ekibi tarafından belirli aralıklarla projeye katılan öğretmenlere de eTwinningportalının kullanımı üzerine eğitimler verildi. Artık birçok okulda eTwinning projeleri yaygınlaştı ve Haziran ayında “Kalite Etiketi” başvuru sayısı 60’a yükseldi. Sonuçların Eylül ayının ilk haftasında açıklanacağı kaydedildi.
2018’de ilk kez başvurusu yapılan ve ilk başvuruda Vakıfbank Atatürk Ortaokulunun elde ettiği “eTwinning Okulu Etiketi”ne bu yıl 3 okul aday gösterilmiş ve açıklanan sonuçlara göre bu üç okul da yaptıkları başarılı çalışmalar sayesinde “eTwinning Okulu” olmaya hak kazanmışlardır.
İşte bu okullarımız;
-Fatih İlkokulu
-Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
-İsmihan Çerçi Anaokulu’ dur.