EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-05-2021 10:15   Güncelleme : 26-05-2021 10:21

ESNAF ODASI BAŞKANI HİBE DESTEĞİNİN HER ESNAF GRUBUNA VERİLMESİNİ İSTEDİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, açıklanan hibe destek paketinde bazı esnaf gruplarının yer almadığını ifade ederek, desteklerin mağdur olan tüm esnafa yapılması gerektiğini söyledi..

ESNAF ODASI BAŞKANI HİBE DESTEĞİNİN HER ESNAF GRUBUNA VERİLMESİNİ İSTEDİ

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, açıklanan hibe destek paketinde bazı esnaf gruplarının yer almadığını ifade ederek, desteklerin mağdur olan tüm esnafa yapılması gerektiğini söyledi.

İki grup halinde yapılacak olan 3 bin ve 5 bin liralık maddi desteğin esnaf için çok önemli olduğunu vurgulayan Köksal, “Covid-19 pandemi süreci esnafımızı da etkilemiştir. Yaklaşık bir buçuk yıldır bazı sektörlerdeki esnaflarımız genelge nedeniyle dükkanlarını hiç açamamıştır. Ticaret olmadığı için giderlerini de karşılayamamış ve kredi çekerek borçlarını ödemeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek yeterli değil ama yine de esnafımıza cansuyu olacaktır.”

“Pandemi sürecinin birçok sektördeki esnafımızı etkilediği gibi diğerlerini de dolaylı olarak zor durumda bırakmıştır” diyen Köksal, şöyle devam etti:

“Destek paketinde bakkallar, bayiler, emlakçılar, fırınlar, kasaplara, tekel bayileri, manavlar, tatlıcılar, kuruyemişçiler, tornacılar, nakliyatçılar, kamyoncular, galericiler, kamyonetçiler, asansörcüler, e-ticaret yapanlar ve reklamcılar yer almamıştır. Bu esnaflarımız da açıklanan desteklerden faydalanmadığı için mağdur olmuştur. Esnaflarımızın hibe desteklerinden faydalanmaları için girişimlerde bulunuyoruz. Ankara’da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanımız Bendevi Palandöken başta olmak üzere ilgili yerlerle görüşmeler yapacağız. Temennimiz tüm esnaflarımızın açıklanan desteklerden faydalanmasını sağlamaktır.”