TANITIM
Giriş Tarihi : 30-09-2022 09:07

Ertuğrul Oğuz, Yönetim Kurulu İle Adaylığını Albatrosta Açıkladı

Mithat ÜNAL-Anamur-Bozyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nın önümüzdeki günlerde yapılacak seçimleri için adaylığını açıklayan Veteriner Hekim Ertuğrul Oğuz, yönetim kurulu ile basının karşısına çıkarak hedeflerini ve projelerini açıkladı.  

Ertuğrul Oğuz, Yönetim Kurulu İle Adaylığını Albatrosta Açıkladı

Mithat ÜNAL-Anamur-Bozyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nın önümüzdeki günlerde yapılacak seçimleri için adaylığını açıklayan Veteriner Hekim Ertuğrul Oğuz, yönetim kurulu ile basının karşısına çıkarak hedeflerini ve projelerini açıkladı.  Albatros kahvaltı evinde basınla bir araya gelen Oğuz; “ANTSO Başkan Adayı Ertuğrul Oğuz Yönetim Kurulunu Basına tanıttı. Oğuz;
“Hep Birlikte Güçlü Anamur ve Güçlü Bozyazı İçin Çalışacağız” dedi. Anamur Ticaret ve Sanayi başkan adayı Ertuğrul Oğuz açıklamasının devamında şunları söyledi :

 “Anamur ve Bozyazı’mızı Ticaret ve sanayide hak ettiği yere getirmek için biz de varız. Sorunlara hakimiz, çözümlerimiz ve projelerimiz hazır. Tarımdan turizme, yerel ticaretten üretim ve ihracata Anamur ve Bozyazı için topyekün seferberlik ilan ediyoruz. 
« En önemli sorunlarımızın başında gelen finansmana erişim konusunda üyelerimizin KGF garantili başta olmak üzere her türlü krediye, hibeye, desteklere kolay ulaşmasını sağlamak ve onları buna teşvik etmek için deneyimli uzmanlardan oluşan bir ofis kuracağız. KOSGEB, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çukurova Kalkınma Ajansı, TKDK, SGK ve İŞKUR destek ve hibelerinden tam anlamıyla faydalanmalarını sağlayacağız.

Üyelerimizin yine en büyük sorunlarından birisi olan eleman temini ile ilgili olarak TOBB, ANTSO, Üniversite ve ilgili diğer kurumların katılımıyla ara eleman yetiştirilmesini teşvik edecek ve çözecek bir sistem kuracağız.

Tarımda, turizmde, tüm sanayi kollarında, eğitimde, ulusal satış ve pazarlamada, ihracatta eksiklerimiz olduğunun farkındayız. Öncelikle Anamur ve Bozyazı’da yetişen ürünlerin coğrafi işaret çalışmalarına önem verecek ve bu yolla bu ürünlerden gelen gelirlerin artmasını sağlayacağız.

Ayrıca muzumuzun, çileğimizin, avokadomuzun, tropikal meyvelerimizin üretimini ve pazarlamasını ileriye taşıyacağımız ve bu ürünleri işleyerek katma değeri yüksek bir yapı kazandıracağımız Tarımsal ve Bitkisel Ürünler Ar-Ge Merkezini kuracağız. Bu merkez sayesinde Anamur ve Bozyazı’yı tarımsal ve bitkisel ürünlerin ihracatında bölgede hak ettiği yere ulaştıracağız.

Turizmin şimdiye kadar tarımın gölgesinde kaldığı ilçemizde, kazıları ve restorasyonu devam eden Mamure Kalesi, Anamuryum antik kenti gibi göz bebeklerimize sahip çıkacağız. Anamur ve Bozyazı için kültürü, turizmi ve tarım birleştirecek bir tarımsal turizm projesini hayata geçireceğiz. Üyelerimiz için ihracatın kapılarını aralayacağız. Anamur ve Bozyazıda üretilipte ihracatı yapılmayan hiçbir ürün kalmayacak. Bunun için üyelerimizi ihracata teşvik edecek ve onları yönlendirecek bir İhracat Ofisi kuracağız.
Üyelerimizle birlikte yurtdışı fuarlara iş gezileri düzenleyeceğiz. Anamur ve Bozyazı’yı ihracatta bölgenin lideri konumuna getireceğiz.

Yerelde ticaret yapan tüm üyelerimizin de sıkıntılarının farkındayız. Bu sıkıntıların da çözümleri mümkün, bu sıkıntıları çok hızlı olarak çözmek için göreve başlar başlamaz her sektörle ilgili meslek komitelerimiz hızla anketler ve görüşmeler yapacak, önce tüm sıkıntıları tespit edeceğiz, sonra teker teker hepsini çözüme kavuşturacağız.
Halkımızın yerel marka ve üreticileri tercih etmesi ve alışverişlerini yerel üretici ve markalardan yapması için kampanyalar düzenleyeceğiz.

Üyelerimiz için güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak kendi enerjisi üretmesinden, e-ticarete, yeni tarım teknolojilerinden değişen günümüz teknolojilerine kadar birçok konuda özel eğitimler düzenleyeceğiz.  
Üyelerimizin hak, hukuk ve menfaatlerini koruyacak, istisnasız her üyemizi kucaklayacak, tüm paydaşlarla kavga etmeden ve iyi ilişkiler içerisinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.  Katma değeri yüksek ürünler üreten, kendi pazarını oluşturan, tarımdan turizme, yerel ticaretten sanayiye ihracatta öncü bir Anamur ve Bozyazı için çalışacağız.” 

Oğuz’un Yönetim Kurulu Listesi

1.Meslek Grubu Adayları

1.Ertuğrul Oğuz - Derman Veterinerlik Tarım İnş.Gıda Day.Tük.Mal.Tur.Tic.Ltd.Şti

2.Salih Şalih – Şahin Yağlı Tohumlar Tarım Ve Zirai Ür.Paz.İnş.Tur.Tic.San.Ltd.Şti

3.Kaan Ceren – Anamuz Tarım Gıda Nak.Tur.İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti

2.Meslek Grubu Adayları

1.Ali Güven – Güven Ticaret

2.Hakan Temel – Binbir Net İnternet Bilişim Ve Haberleşme Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti

3.Ayşe Özgül – Rana Giyim

3.Meslek Grubu Adayları

1.Hakan Karagöz – Karagözler Kuyumculuk Bilişim Pet.Tar.Eğt.Paz.Ltd.Şti

2.Hatice Rişvan – Aksaz Sigorta Aracılık Hizmetleri

4.Meslek Grubu Adayları

1.Ahmet Ceren – Ceren Otomotiv

2.Ayhan Şen – Bozyazı Petrol Turz.Gıda.Day.Tük.Mal.Santic.Ltd.Şti

5.Meslek Grubu Adayları

1.Onur Tekin – Arch Pack İç Mimarlık İnşaat Ambalaj Gıda San.

2.Turgut Gürel – Güreller İnşaat Sera Malz.Zirai Ürt.Nak.Pet.San.Tic.Paz.Ltd.Şti

6.Meslek Grubu Adayları

1.Mehmet Ali Yalçın (Diş Hekimi) - Anamur Dental Ağız Ve Diş Sağlığı San.Tic.Ltd.Şti

2.Abit Eski (Eğitimci) – Dragon Eğitim San.Tic.Ltd.Şti

7.Meslek Grubu Adayları

1.0sman Nuri Ataş – Ataş Müteahhitlik Şubesi

2.Özgür Ağlamış – Bozyazı Özgür Yapı Market İnşaat Tar.Turz.Oto.Tic.San.Ltd.Şti

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi