GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 10:26   Güncelleme : 27-06-2021 10:38

ERGENE'DE SEL SULARINA KAPILAN ÇOCUKLAR TOPRAĞA VERİLDİ

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde sel sularına kapılarak yaşamını yitiren 13 yaşındaki Mustafa Aslan ve 8 yaşındaki Burak Önder, gözyaşları arasında toprağa verildi..

ERGENE'DE SEL SULARINA KAPILAN ÇOCUKLAR TOPRAĞA VERİLDİ

RAHİM TAŞKIN

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde sel sularına kapılarak yaşamını yitiren 13 yaşındaki Mustafa Aslan ve 8 yaşındaki Burak Önder, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Olay, 25 Haziran günü saat 15.30 sıralarında Ergene’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. Açık bırakılan su kanalının kenarında oynayan 8 yaşındaki Burak Önder ile 13 yaşındaki Mustafa Aslan şiddetli yağış sonrasında sel sularına kapıldı. Çocuklar, sel sularıyla 500 metre boyunca, dere yatağına kadar sürüklendi.

Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis, itfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler ve vatandaşların arama-kurtarma çalışmaları sonucunda ilk olarak 8 yaşındaki Burak Önder bulundu. Bir süre sonra ekipler, 13 yaşındaki Mustafa Aslan’ı da bularak sudan çıkarttı. Hastaneye kaldırılan 2 çocuk da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Evinde taziyeleri kabul eden 13 yaşındaki Mustafa Aslan’ın acılı babası Hüseyin Aslan, şunları söyledi:

“Allah kimseye evlat acısı vermesin, ana baba acısından daha çok zormuş. İstemezdik böyle bir talihsizlik olsun, ama takdirler böyleymiş, Rabbim bizden daha çok seviyormuş. İmanlı olsun diye Kur’an kurslarına verdim dini, imanıyla gitti en azından. Allah’ım ötekisini bağışlamış en azından belediyenin ekibi tutmuş diğerinin yanından geliyorum hastaneden, belki o tuttu belli Allah bana onu bağışladı oda varmış orada. Ama şu var ki takdiri ilahi sanki tutmuş pamuğun içine koyup oraya getirmiş bir yerinde bir şey olmaz mı ikisinde de leke yok ikisini de yıkadım. Allah’ım onlara cennetinden yer versin. Hepinizden Allah razı olsun.”

İki çocuğun cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından evlerine getirildi. Acılı aileler, ayakta durmakta güçlük çekti. Çocuklar, Abdulkadir Geylani Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından Yeşiltepe Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi.

Cenaze törenine; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, AKP Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.