GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 00:29   Güncelleme : 27-04-2021 00:40

ERDOĞAN: ″29 NİSAN'DAN 17 MAYIS'A KADAR TAM KAPANMAYA GEÇİYORUZ″

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında, Ramazan Bayramı sonuna kadar tam kapanma tedbirlerinin alınacağını açıkladı. Erdoğan, “29 Nisan 2021, yani perşembe günü akşamı saat 19’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde, tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır" dedi. .

ERDOĞAN: ″29 NİSAN'DAN 17 MAYIS'A KADAR TAM KAPANMAYA GEÇİYORUZ″

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında, Ramazan Bayramı sonuna kadar tam kapanma tedbirlerinin alınacağını açıkladı. Erdoğan, “29 Nisan 2021, yani perşembe günü akşamı saat 19’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde, tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 saat 50 dakika süren Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklama yaptı. Erdoğan, koronavirüs önlemleri  ile ilgili olarak şunları söyledi: 

“29 Nisan 2021, yani perşembe günü akşamı saat 19’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde, tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerinde faaliyetlere ara verilecektir.

Yeme içme sektöründe paket servislerine ara verilecek şartları uygun olan yerlerde, bu hizmetlere kesintisiz devam edilecektir.

Zincir marketler, pazar günleri kapalı olacak. Diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacaktır, şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile çalışabilecektir.

Konaklama tesislerinde rezervasyonlar, sokağa çıkma kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Kamu personeli uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecektir. Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma yasağına tabi olacaktır.

Anaokulu, kreş, 8. Ve 12 sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüzyüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

İhtiyaçlarını karşılamak için, sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olanlar VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.

Kurallar sıkı şekilde uygulanacaktır, tedbirlerin istismar edilmesine izin verilmeyecektir.”