GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2022 13:16

Erbakan: ″Kurtuluş için doğrudan doğruya Yeniden Refah´a yöneleceğiz″

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ağrı'da düzenlenen Anadolu Buluşmaları programı kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.

Erbakan: ″Kurtuluş için doğrudan doğruya Yeniden Refah´a yöneleceğiz″

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ağrı'da düzenlenen Anadolu Buluşmaları programı kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.

Ağrı Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen il kongresinde konuşma yapan Erbakan, Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla, kutuplaşma ile mücadele ettiğini belirtti.

Erbakan, kendilerinin de parti olarak babası Necmettin Erbakan´ın çizgisinde her ırktan, her kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini sorunlarına çözüm üretmek için yola çıktıklarını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti:

Kamu kurumlarının geçtiğimiz günlerde açtığı iş ilanlarında 455 kişilik işçi kadrosu için tam 113 bin 812 kişi başvuru yaptı. Hani işsizlik yoktu? Adıyaman Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'nde açılan 6 kişilik temizlik görevlisi kadrosuna, 3 bin 813 kişi başvurdu.  Sağlık Bakanlığı'nın 19 temizlik görevlisi kadrosuna başvuranların sayısı ise 17 bin 86 kişi oldu. Ayda ortalama 7 bin 500 esnaf kepenk indirerek işsiz kalıyor. İşte Türkiye’nin acı tablosu ortada.”

“Devletiyle özel sektörüyle boğazımıza kadar borca batmışız”

Erbakan, kamu ve özel sektörün borç batağında içinde olduğu yönünde iddialarda bulunarak, “Vatandaşın bankalara borcu AK Parti iktidara geldiğinde 6,6 milyar liraydı, bugün 1,2 trilyon liraya yükselmiş. 20 sende 180 misli artmış. Ak Parti iktidara geldiğinde bankaya borcu 2,5 milyar lira olan çiftçinin borcu 80 misli artarak 200 milyar liraya çıkmış.” diye konuştu.

KOBİ’lerin bankalara borçları bir ayda 42 milyar lira artarak 1 trilyon 615 milyar lira olduğunu belirten Erbakan, “350 bin KOBİ, banka borcunu ödeyemediği kredi borcu yüzünden icra takibinde. 20 yılının sonunda gelinen noktada 5,5 milyon aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon insan, 2 bin lira ve daha azını ödeyemeyecek duruma düştüğü için icra takibine maruz kalıyor. İşte borca esir olmanın en önemli örneklerinden biri Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı bu müjde size.” ifadesinde bulundu.

“Toplum iki blok arasında sıkıştırılmak isteniyor”

Erbakan, ittifaklar konusunda Türkiye'nin bilinçli bir şekilde iki blok arasında sıkıştırılmak istendiğini belirterek, "Çok büyük bir oyun oynanıyor. Milli Görüş perdeleniyor. 20 seneden beri ne yapacağı görülmüş, artık millete ne vereceği görülmüş bir iktidar ve diğer taraftan milletin derdine derman olmak yerine içinde İstanbul Sözleşmesi´nin hayranlarını barındıran, LGBT savunucularını barındıran, din dersini zorunlu olmaktan çıkarmayı düşünenleri barındıran altılı masa denen tuhaf bir yapı.” diye konuştu.

6’lı masanın ilk üç gündem maddesine değinen Erbakan, “Gündem maddeleri meclis çoğunluğunu elde ederse 'İstanbul Sözleşmesi´ni geri getireceğim diyorlar. İstanbul Sözleşmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında, cinsiyetsiz toplum oluşturma sözleşmesidir. Dolayısıyla böyle bir sözleşmeyi, meclis çoğunluğunu elde edersem getirmek ilk işim olacak diyen bir altılı masadan, bu ülkeye, bu millete bir hayır gelir mi? Kurtuluş için doğrudan doğruya Yeniden Refah´a yöneleceğiz." dedi.

Erbakan, iktidara geldiklerinde ekonomik krizden çıkış için 4 adım atacaklarını vurgulayarak, “İktidara geldiğimizde atacağımız en önemli adımlardan biri; dulun, yetimin, 85 milyonun hakkını 5 tane holdinge pompalayan hortumların kesilip atılması olacaktır. Biz bu milletin hakkını 5 tane imtiyazlı holdinge yedirmeyiz.” diye ekledi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi