GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2019 17:34   Güncelleme : 25-06-2019 17:42

En Son Öğretmeni ile Helalleşmek İstemiş

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 17 yaşındaki Esma Vatan Sağlık mahallesindeki evlerinde aniden fenalaşarak yaşamını yitirdi. Alınan bilgilere göre, Esma’nın sağlık durumunda belirgin hiçbir rahatsızlığının olmaması dikkat çekerken, ani ölümünün nedeninin kalp krizi olmasından şüpheleniliyor. Alınan bilgilere göre annesi Havva Vatan, genç kızı kahvaltıya çağırmak için girdiğinde odasına hareketsiz halde buldu. Uyandırılamayan genç kız, daha sonra Anamur Devler Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan incelemede, genç kızın ölmüş olduğu tesbit edildi.

En Son Öğretmeni ile Helalleşmek İstemiş

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 17 yaşındaki Esma Vatan Sağlık mahallesindeki evlerinde aniden fenalaşarak yaşamını yitirdi. Alınan bilgilere göre, Esma’nın sağlık durumunda belirgin hiçbir rahatsızlığının olmaması dikkat çekerken, ani ölümünün nedeninin kalp krizi olmasından şüpheleniliyor. Alınan bilgilere göre annesi Havva Vatan, genç kızı kahvaltıya çağırmak için girdiğinde odasına hareketsiz halde buldu. Uyandırılamayan genç kız, daha sonra Anamur Devler Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan incelemede, genç kızın ölmüş olduğu tesbit edildi. Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 B sınıfından son sınıfa geçen genç kızın ölüm sebebi hakkında öğretmenlerinin kalp krizi sonucu ölmüş olabileceğinden şüphelendikleri öğrenilirken, ölüm sebebinin kesin tesbiti için Mersin adli Tıp Kurumuna gönderildiği kaydedildi. Genç Kızın Babası Özel Vatan, kızının kalp krizi sonucu öldüğünü söyledi.  Esra duman yapılan otopsinin ardından Anamur'a yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki Evciler Rışvan Mezarlığına defnedildi.
Esma Okulunun Müdürü ile Helalleşmek istemiş


Okul Müdürü Mustafa Yıldız

İşte Okul Müdürü Mustafa Yıldız’ın Esma’nın helalleşmek istediği anı anlatan metni: Anamur Şimdi sessizce gidiyorsun. Bizleri gözü yaşlı, bizleri ardında bırakarak. Seni en son halinle hatırlıyorum. Karneni alıp vedalaşmak için geldin son gün. Helallik istemiştin. Kim derdi bu son veda ve bir daha görüşememe. İnanmıyorum senin bu kadar sessiz gidişine, yokluğuna ve sensizliğe. Hala uyuyorsun ve uyanacaksın gibi. Ama hüküm kesin, ben biliyorum bir daha gelmeyeceksin, bir daha seni göremeyeceğim, bir daha gözlerinin altında tebessümle gelip bir şeyler söylemek için başını kapıdan uzatamayacaksın . Yine de sen öldün diyemiyorum.. inanmak çok zor. Anlatılmaz bir duygu benim güzel yavrum. Nur içinde yat. Sen her zaman kalbimizdesin. Seni daima gülerken ve sessizce tebessümlerinle hatırlayacağız. Seni seviyoruz ESMA... Gözlerimizden yaşlar aksada ağlamıyoruz. Seni ebediyete uğurlarken ne kadar aciz ve çaresiz olduğumuzu bir kere daha idrak etmiş oluyoruz.
Sevgili Kızım,
Biz de gelinceye kadar seni uğurluyoruz. Şimdi kanatlandığını düşünüyorum beyaz kelebek gibi.Uçuyorsun sonsuzluğa süzülüp kayboluyorsun....
Sen Kalbimizde Yaşıyorsun.” Bizde Anamur Ekspres Gazetesi ailesi olarak genç kıza Allah'tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına da sabır ve başsağlığı diliyoruz.