EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-03-2021 19:37   Güncelleme : 25-03-2021 19:37

Elifin Dilinden Çanakkale Destanı

Mithat Ünal-Elif Ece, Çanakkale destanını okurken duyguların en yoğununu yaşattı izleyenlere, dinleyenlere… İstiklal Marşı Okumalarında derecenin en yükseğini sesi ile yüreği ile kazandı.

Elifin Dilinden Çanakkale Destanı

Mithat Ünal-Elif Ece, Çanakkale destanını okurken duyguların en yoğununu yaşattı izleyenlere, dinleyenlere… İstiklal Marşı Okumalarında derecenin en yükseğini sesi ile yüreği ile kazandı. Memleket uğruna şehit olanların sessiz destanını seslendiren Elif Ece, nice Eliflerin önünde nice Mehmetçiğin destanını  dile getiriyor.
Anamur'un Ortaköy'ünde memleket sevdasıyla yetiştirilen anne ve babanın kızıdır Elif Ece. Daha küçük yaştan itibaren ay yıldızın asaletiyle ve bu asaleti yansıtan şiirlerle tanıştı. Okul öncesinde düzenlenen yarışmalara  göğsünü gererek katıldı. Önce "İstiklal Marşı" yarışmasında gösterdi kendini. Küçücük yüreği gönülleri titreyip ilçe düzeyinde özel ödüle layık görüldü.
Sonra da "Dur Yolcu"  dedi. Çanakkale şiirini okudu. Öyle bir okudu ki tüm öğretmenlerinin yürekleri bir kez daha titredi. Elif Ece Okul öncesinden çıktı! Tüm  okulun yürekleri titreten küçük yüreği oldu.