GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2021 20:05   Güncelleme : 29-05-2021 20:14

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN KOYUNLAR TELEF OLDU

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesine bağlı Doğanay Mahallesi’nde bu sabah, elektrik akımına kapılan 15 koyundan dördü telef oldu. .

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN KOYUNLAR TELEF OLDU

KENAN KUZUCU

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesine bağlı Doğanay Mahallesi’nde bu sabah, elektrik akımına kapılan 15 koyundan dördü telef oldu.

Edinilen bilgiye göre; besicilik yapan Hasan Akgün, 60 koyundan oluşan sürüsünü otlatmak için dağlık araziye götürmek istedi. Her zamanki güzergahı kullanan Akgün, bir elektrik direğinin yakınından geçerken koyunların bir anda bayılarak yere düştüğünü gördü. Hayvanlarının elektrik akımına kapıldığını fark eden besici Akgün, sürünün yönünü değiştirdi ama akıma kapılan 15 koyundan dördü, olay yerinde telef oldu.

Olayın üzerine elektrik dağıtım şirketi görevlileri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri mahalleye gelerek inceleme yaptı. Elektrik dağıtım şirketi görevlileri direkteki elektrik akımını keserek arızayı giderdi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri de telef olan ve besiciye ait diğer koyunlarda inceleme yaptı.

“HER GÜN BURADAN GEÇİYORUZ”

Besici Hasan Akgün, “60 koyunum var. Her gün buradan geçtiğimiz ve otlattığımız yer. Bugün de geçerken 15 tanesi sırt üstü yattı. Elektrik çarptığını anladım. Diğer koyunlarımı farklı yöne yönlendirdim. Elektrik direğinden uzaklaştırdım. Ancak, dört tanesi de öldü” dedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Bulut ise şunları söyledi:

“İlimizde gece saatlerinde yoğun yağış meydana geldi. Bu yağışta da şimşek ve yıldırım olayları gerçekleşti. Şimşek ve yıldırımlardan biri, direğimize zarar vermiş. Sabah da hayvanlarını otlatmaya gelen Hasan Akgün'e ait koyunlarından dört tanesi telef olmuş. Müdürlük olarak başvurularını alıp, yetiştiricimize yardım edeceğiz."