GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 17:19   Güncelleme : 01-04-2021 17:51

EFES SELÇUK'TA KÜÇÜK MENDERES SEVİNCİ

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilçe turları kapsamında Torbalı’ya gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Torbalı ve Ayrancılar Atıksu Arıtma Tesisleri'nin kapasitelerinin arttırılacağını belirtmesi üzerine bir açıklama yaptı. Başkan Sengel, “Bu arıtma tesisleri uzun yıllardır zehirlenen Efes Selçuk’un dört gözle beklediği çok önemli ve güzel bir haber. Biz de Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk’ta yaşayan yurttaşlar olarak, bize uzatılan bu eli umutla ve mutlulukla karşılıyoruz" dedi..

EFES SELÇUK'TA KÜÇÜK MENDERES SEVİNCİ

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bu arıtma tesisleri uzun yıllardır zehirlenen Efes Selçuk’un dört gözle beklediği çok önemli ve güzel bir haber. Biz de Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk’ta yaşayan yurttaşlar olarak, bize uzatılan bu eli umutla ve mutlulukla karşılıyoruz" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe turları kapsamında Torbalı’ya yaptığı ziyarette Torbalı ve Ayrancılar Atıksu Arıtma Tesisleri'nin kapasitelerinin arttırılacağını açıklamıştı.

Açıklamasında Küçük Menderes Havzası’nda süren endüstriyel kirliliğin büyük bir sorun olduğuna dikkat çeken Başkan Ceritoğlu Sengel, şunları söyledi:

“Küçük Menderes’in kurtuluş müjdesi büyük bir umut yarattı. Küçük Menderes Havzası’nda uzun yıllar boyunca sürdürülen endüstriyel faaliyetlere bağlı olarak biriken kirlilik doğal yaşamı tehdit ediyor. Her fırsatta bölge halkı ile birlikte dile getirdiğimiz bu ekolojik kriz, artık ertelenemez bir boyuta ulaştı ve her ne sebeple olursa olsun, endüstriyel insan faaliyetinden kaynaklanan bu krize müdahale etmek acil bir sorumluluk olarak önümüzde duruyor. Çünkü artık karşı karşıya bırakıldığımız durum, kentin su kaynaklarına ve doğal ekosistemine yönelik önemli bir kent suçudur. Tire, Torbalı, Ödemiş, Bayındır, Kiraz ve Efes Selçuk için su kullanımı açısından hayati önem taşıyan ve kaynağından eşsiz güzellikteki Pamucak sahilimize kadar süzülerek yol aldığı tüm havzamıza hayat veren Küçük Menderes Nehri’ni kurtarmak zorundayız."

"HEP BİRLİKTE YAŞAMI SAVUNACAĞIZ"

Başkan Soyer’in Küçük Menderes Havzasına yaptığı ziyarette konu ile ilgili açıklamasının umut verici bir gelişme olduğunun altını çizen Başkan Ceritoğlu Sengel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu arıtma tesisleri uzun yıllardır zehirlenen Efes Selçuk’un dört gözle beklediği çok önemli ve güzel bir haber. Biz de Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk’ta yaşayan yurttaşlar olarak, bize uzatılan bu eli umutla ve mutlulukla karşılıyoruz. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları büyük bir mutlulukla yerine getireceğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Küçük Menderes’i hep birlikte kurtaracağız, yaşamı savunacağız!”