KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-05-2021 19:10   Güncelleme : 30-05-2021 19:25

EDİRNE ATATÜRK POSTERLERİYLE DONATILDI

Ayasofya'da gerçekleşen programda Mustafa Demirkan adlı imamın, Atatürk'e hakaret içeren sözlerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan tepki geldi. Gürkan, yurttaşları kenti Atatürk posterleriyle donatmaya davet etti. Başkan Gürkan, olayın yaşanmasının ardından sosyal medya hesabından “Bu Vahdettinin bıraktığı Türkiye; bu da Atatürk’ün bıraktığı Türkiye” yazan ve iki ayrı Türkiye haritası paylaşarak, “Yurdumun her yerinde bayrağımın dalgalanmasını sağlayan Atatürk’üme minnettarım” dedi..

EDİRNE ATATÜRK POSTERLERİYLE DONATILDI

GÖKHAN TUZLADAN

Ayasofya'da gerçekleşen programda Mustafa Demirkan adlı imamın, Atatürk'e hakaret içeren sözlerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan tepki geldi. Gürkan, yurttaşları kenti Atatürk posterleriyle donatmaya davet etti. Başkan Gürkan, olayın yaşanmasının ardından sosyal medya hesabından “Bu Vahdettinin bıraktığı Türkiye; bu da Atatürk’ün bıraktığı Türkiye” yazan ve iki ayrı Türkiye haritası paylaşarak, “Yurdumun her yerinde bayrağımın dalgalanmasını sağlayan Atatürk’üme minnettarım” dedi.

Gürkan, daha sonra ikinci bir paylaşım daha yaparak, “Edirne’mizin sokaklarını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün posterleriyle donatıyoruz. Tüm Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Atatürk’ümüz ile donatmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. Gürkan, bu paylaşımında belediye olarak kente asılan Atatürk posterleri ve Türk bayraklarının fotoğraflarını paylaştı. Bu arada kentte Atatürk posteri ve Türk bayrağı asan vatandaşların, sosyal medya hesaplarından fotoğrafları paylaşmaya başladığı görüldü.