TANITIM
Giriş Tarihi : 27-11-2020 10:58

E-Ticaret Paltformları

E-Ticaret, alıcılar ve satıcıları online olarak buluşturan ve bu sayede geleneksel pazarlara bir alternatif sunan yeni nesil pazaryerleridir.

E-Ticaret Paltformları

Gerek dünyada gerekse ülkemizde hızlı bir şekilde büyümekte olan e-ticaret platformları geleneksel ticaret anlayışını köklü olarak değiştirmektedir. İnternet ve bilgisayar teknolojilerinde meydana gelen değişmelerle birlikte sektör hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bugün internetin en çok ziyaret edilen sayfaları arasında e-ticaret platformları bulunmaktadır.

Nesatilir Hepsiburada, gittigidiyor, amazon ve trendyol ülkemizde faaliyet gösteren en büyük e-ticaret siteleri olarak ön plana çıkmaktadır. Satışlarını arttırmak, marka değerlerini yükseltmek ve yüksek karlılığa ulaşmak isteyen satıcıların zaman kaybetmeden sektördeki yerlerini almaları doğru karar olacaktır. Bu alanda adım atmak istiyorsanız geç kalmış değilsiniz. En kısa zamanda doğru adımları atarak e-ticarette yerinizi alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ENTEGRASYON NEDİR?

E-Ticaretin gerçekleştiği pazaryerleri hakkında yukarıda bilgi verdik. Bu noktada edinebileceğiniz her bilgi başarı için yeni bir adımdır.  Online ticaret yapmak isteyen satıcıların e- ticaret platformları olarak adlandırdığımız bu siteleri kullanmaları gerekmektedir. Bu noktada entegrasyon programları olmazsa olmaz programlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki entegrasyon programı nedir? Bu yazımızda sizlere entegrasyon programının ne demek olduğunu e-ticaret faaliyetlerinizde size sağlayacağı faydalar incelemeye çalıştık.

Ücretsiz entegrasyon programları sayesinde, Pazar yeri entegrasyonunuzu kolay bir şekilde yapabilir ve internet üzerinde satış yapmış olduğunuz farklı mağazaları birbirine kolay bir şekilde bağlayabilirsiniz. Peki, neden entegrasyon programı kullanmak zorundayız?

ÜCRETSİZ ENTEGRASYON PROGRAMINI AVANTAJLARI

  • E-ticaret faaliyetlerinde en önemli konuların başında stok kontrolü konusu gelmektedir. Ücretsiz entegrasyon programları satış yaptığınız bütün pazarları kolay bir şekilde ve tek bir yerden kontrol etme şansını sizlere sağlamaktadır. Bu sayede ürün temin süreçlerinizi kusursuz bir şekilde takip edebilir ve marka değerinizi yükseltebilirsiniz.
  • Pazar yeri entegrasyon programları, alanında deneyimli kişiler hazırlanmış programlardır.
  • Gelir gider analizleri karlılık noktasında dikkatli bir şekilde özenle tutulması gereken kayıtlardır. Ücretsiz entegrasyon programları birbirinden bağımsız pazaryerlerine ait gelir ve gider analizlerinizi kolayca ve ücretsiz olarak gerçekleştirme şansına sahip olurusunuz.
  • Satışını gerçekleştirmiş olduğunu ürünlerin kargo işlem süreçlerini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
  • Yapacağınız satışlar için uygulayacağınız faturalandırma süreçlerini hızlı ve kolay bir şekilde, tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz.
  • Yapmış olduğunuz satışların detaylı istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Ürününüzü hangi yaş aralığındaki insanlar daha çok tercih ediyor, ülkenin hangi bölgesinden daha fazla talep görüyorsunuz, gibi sorulara cevap bulabilir bu şekilde ileriki faaliyet stratejilerinizi bu bilgiler ışığında şekillendirebilirsiniz.