SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-06-2020 15:14   Güncelleme : 24-06-2020 15:38

Dünya Sağlık Örgütü Dünyayı Uyardı: ‘Pandemi Büyüyor’

Haber Merkezi- Corona Virüs Salgını 7 ay gibi kısa bir sürede Dünya üzerinde yıllarca süren bir savaştan daha ağır bir tahribat verriken, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Kovid-19 salgınının gidişatına da değinen Ghebreyesus, "Kovid-19 çekip gitmiyor. Aksine, pandemi büyüyor. Vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor." uyarısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü Dünyayı Uyardı: ‘Pandemi Büyüyor’

Haber Merkezi- Corona Virüs Salgını 7 ay gibi kısa bir sürede Dünya üzerinde yıllarca süren bir savaştan daha ağır bir tahribat verriken, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Kovid-19 salgınının gidişatına da değinen Ghebreyesus, "Kovid-19 çekip gitmiyor. Aksine, pandemi büyüyor. Vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor." uyarısında bulundu.  Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ; "Kovid-19 çekip gitmiyor. Aksine, pandemi büyüyor. Vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor."diyen  Ghebreyesus, Birleşmiş Milletler (BM) Kamu Hizmeti Günü nedeniyle video konferans yöntemiyle düzenlenen programın açılışında konuştu.
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus; "Sağlık çalışanlarının ihtiyacı olduğu şekilde vardiyalar arasında kalacakları güvenli bir yer temin ederek ve fiziksel güvenliklerini sağlayarak damgalanma, taciz ve saldırılara karşı korunmalarını sağlamalıyız." dedi. Ülkeleri bu konuda ciddi bir biçimde uyaran  Ghebreyesus, güvenli şekilde hizmet verebilmeleri için sağlık çalışanlarının desteklenmesi ve korunması gerektiğini vurguladı.
Ghebreyesus, Sağlık çalışanlarına gerekli ekipman ve malzemelerin de sağlanması gerektiğinin altını çizerek,   sağlıklı bir toplum için mevcut sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve sağlık ve sosyal hizmetlerde daha çok iş fırsatı oluşturulmasının önemine işaret etti.