SPOR
Giriş Tarihi : 12-05-2019 15:45   Güncelleme : 13-05-2019 09:39

Drone Yarışları İlk Etabı Anamuryumda Sona Erdi

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonasının ilk etabı sonuçlandı. Anamuryum Antik Kentte yapılan ve 32 pilotun katıldığı yarışmada ilk üç sporcu diğer 3 etaba katılmaya hak kazandı.

Drone Yarışları İlk Etabı Anamuryumda Sona Erdi


Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonasının ilk etabı  sonuçlandı. Anamuryum Antik Kentte  yapılan ve 32 pilotun katıldığı yarışmada ilk üç sporcu diğer 3 etaba katılmaya hak kazandı.
Buna göre, Özgürcan Özçelik birinci olurken, Berat aktar ikinci ve Cem Köksel 3. Oldu. Anamurda güzel bir ortamda bu yarışı yaptıklarını kaydeden Türkiye Drone Yarışçıları  Kulübü Başkanı Sait Göksel Kervancı;  “ Türkiye genelinde 4 ayrı etaptan oluşan Drone yarışlarının ilkini Anamurda Anamuryum antik Kentinde gerçekleştirdik. Daha sonra yapılacak olan üç etabın ardından  her etaptan iki pilotumuz Dünya Şampiyonasına katılarak Türkiye’yi temsil edecek.” Dedi.  Yarışmalarda Türkiye Hava Sporları Federasyon Başkanı Ahmet Özkaya, da dünyanın her yerinden ikişer kişilik gruplar halindeki sporcuların arasına Türkiye’den de sporcu göndermek istediklerini  ifade etti.  Anamur Havacılık ve Ekstrem Spor Kulübü Başkanı Süleyman Solak’ta Anamurda hem yamaç praşütleri hem de drone yarışları ile 2 bin yıllık Anamuryumu dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. Ellerindeki kumandalarla kontrol ettikleri droneları parkurlardan geçiren sporcular kurallara uygun olarak en kısa zamanda yarışı bitirenler dereceye giriyor.