GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:44   Güncelleme : 20-05-2022 11:57

Doktor Devlet Bahçeli Parkı Böyle Açıldı

Mithat Ünal-Anamur Belediyesi’nin 19 Mayıs Saat 19:19’da açılışını gerçekleştirdiği Doktor Devlet Bahçeli Sahil Projesi açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. 19 Mayıs Caddesi Cerenler Mahallesi kavşağından start verilen yürüyüşle başlayan ve Başkan Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğini yaptığı açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek, Olcay Klavuz, Kaymakam Bilal Bozdemir, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, MHP’li belediye başkanları, Siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve vatandaşlar katıldılar. 

Doktor Devlet Bahçeli Parkı Böyle Açıldı

Mithat Ünal-Anamur Belediyesi’nin 19 Mayıs Saat 19:19’da açılışını gerçekleştirdiği Doktor Devlet Bahçeli Sahil Projesi açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. 19 Mayıs Caddesi Cerenler Mahallesi kavşağından start verilen yürüyüşle başlayan ve Başkan Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğini yaptığı açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek, Olcay Klavuz, Kaymakam Bilal Bozdemir, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, MHP’li belediye başkanları, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve vatandaşlar katıldılar.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış programında Valide Sultan Anadolu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin Anamur yöresi folklor oyunları ve minik öğrencilerin sergiledikleri Seymen figürleri büyük alkış aldı. Yapılan duaların ardından kurdele kesimi ile gerçekleşen açılışın ardından
 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında yoğun gayret gösteren protokol üyeleri ve bu yıl BAL ligine yükselen Anamur Belediye Spor oyuncuları ve yönetim kurulu üyelerine plaketlerin verilmesi deyim yerindeyse şölene dönüştü.
Anamur Belediyesinin 7,5 dakika süren 3 yıllık hizmet belgeseli görseli katılımcılardan büyük alkış aldı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın konuşmalarının ardından program, Zafer İşleyen Elif buse Doğan konserleri ile son buldu. Başkan Kılınç konuşmasında projenin yaklaşık bin 400 metrelik ikinci etabının 2022 ekim ayı içerisinde başlatılarak 29 Ekim 2023 yılında açılışının gerçekleşeceğini söyledi.  Anamur’un her geçen gün İl olmaya daha da yaklaştığını kaydeden Kılıç, Sadir Durmaz ve Devlet Bahçeli için  diktirdiği 82 Anamur Belediye Spor formalarını ve bir adette el dokuması bir adet namazgah hediye etti.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz da  Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi konjöktürü değerlendiren konuşmasının sonunda bu hizmetleri Anamur’a getiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı tebrik etti ve Anamurlulardan Kılınç’a sahip çıkmalarını istedi.
Büyük Ayıp
Daha açılış gerçekleşir gerçekleşmez bir grup kendini bilmez, kendilerine yakışır bir tavır sergilediler. Sanatçıların konserlerini parktan dinlemeyi tercih eden bazı kişiler, Parkın girişinde simgesel olarak kunuşlandırılan yıldızlı kolonun dibinde yedikleri çekirdek kabuklarını ve su içtikleri pet şişeleri öylece bırakıp gittiler. Anamur’a böyle bir parkı istemeyiz’ dercesine yakışıksız bir hareket sergileyen bazı şahısların bu tavrı vatandaşlardan büyük tepki çekti.  Program konserlerle son buldu.

 

AdminAdmin