GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2020 14:42   Güncelleme : 04-05-2020 14:49

Diyanet-Sen ve Önder'den Erbaş Hoca'ya Tam Destek

Haber Merkrezi-Anamur Diynet-Sen İlçe Temsilcisi Türkay Şahin; “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kur’an-ı Kerim kaynaklı açıklamasında da belirttiği gibi bu yaşam biçimi İslam dininde 'haram' olarak kabul edilmektedir. Sayın Erbaş’ın açıklamalarına karşı çıkanları kınıyoruz.” Dedi. Öteyandan Önder Anamur İlçe Temsilcisi de bir kınama mesajı yayınladı.

Diyanet-Sen ve Önder'den Erbaş Hoca'ya Tam Destek

Haber Merkezi-Anamur Diynet-Sen İlçe Temsilcisi Türkay Şahin; “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kur’an-ı Kerim kaynaklı açıklamasında da belirttiği gibi bu yaşam biçimi İslam dininde 'haram' olarak kabul edilmektedir. Sayın Erbaş’ın açıklamalarına karşı çıkanları kınıyoruz.” Dedi. Şahin’in açıklaması şöyle; “Sayın Diyanet İşleri Başkanımız ramazan münasebetiyle İslami duyarlılığın arttığı bir dönemde, ramazanın sabır ve irade eğitimi olduğunu belirtmiş ve bu münasebetle de bu ayın, kötü alışkanlıklardan kurtulma vesilesi yapılmasını önermiştir.
Sigaranın zararlarından bahsetmiş, içkinin zararlarından bahsetmiş, zinanın, lutiliğin, eşcinselliğin, zararlarından bahsetmiştir. Burada topluma bu kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması çağrısı vardır.
Bu kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması çağrısı, alışkanlık sahiplerini aşağılamak değildir, düşmanlık hiç değildir. Aksine bu alışkanlık sahiplerine insan olarak değer verildiği için o alışkanlık sahiplerinin bu kötü alışkanlıklardan kurtulması, bu alışkanlıkların yaygınlaştırılmaması tavsiyesi vardır. Sayın Erbaş, ramazanın ilk cuması sebebiyle, tam da yapılması gerekeni yapmış, görevini ifa etmiştir.
İslam’ın öngördüğü doğruları, Allah'ın emirlerini ve yasaklarını topluma anlatmıştır. İçki, zina, eşcinsellik, lutilik tercih edilecek bir hayat tarzı değildir. Bütün bunlar dinimizce de yasaklanmıştır. Bu fiilleri yapanlar lanetlenmiştir. Lutilik sapkın bir hastalıktır. Elbette Diyanet İşleri Başkanı bunu millete anlatacaktır.

Toplumumuzun kültürel yapısına ve ahlaki değerlerine ters düşen, aile müessesesine zarar veren bu kavram (eşcinsellik), medya üzerinden özellikle gençleri ve ergenlik çağındaki çocukları hedef alarak toplumsal ahlakımızı zedelemektedir.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kur’an-ı Kerim kaynaklı açıklamasında da belirttiği gibi bu
yaşam biçimi İslam dininde 'haram' olarak kabul edilmektedir. Sayın Erbaş’ın açıklamalarına karşı çıkanları kınıyoruz.”dedi.
Önder Temsilciliği de kınama mesajı yayınladı
Öteyandan Önder Anamur İlçe Temsilcisi Abdullah Uysal da bir kınama mesajı yayınladı. Uysal Mesajında; “ Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof Dr Ali Erbaş Hocamızın Eşcinsellikle İlgili  Allah In Ayetlerinİ okuduğu için bir gurup Baroların rahatsız olmasını soruşturma nedeni olarak görmelerini  şiddetle kınıyoruz.” İfadesine yer verdi.