GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2021 10:27   Güncelleme : 15-04-2021 11:56

DERNEK BAŞKANI ŞEN'DEN TURİZM HAFTASI MESAJI

​​​​​​​Haber Merkezi-Anamur Turizm Eerneği Başkanı Fatih Şen, 15-22 nisan tarihleri arası, turizm haftası nedeni ile bir düzenleme mesajı yayınladı. Şen Mesajında; “Yeni yüzyılın en önemli kalkınma başlıklarından biri olan turizm, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için büyük bir öneme sahiptir...." dedi.

DERNEK BAŞKANI ŞEN'DEN TURİZM HAFTASI MESAJI

Haber Merkezi-Anamur Turizm derneği Başkanı Fatih Şen, 15-22 nisan tarihleri arası, turizm haftası nedeni ile bir düzenleme mesajı yayınladı. Şen Mesajında; “Yeni yüzyılın en önemli kalkınma başlıklarından biri olan turizm, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için büyük bir öneme sahiptir.
Bu nedenle Ülkemiz, zengin tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan, barındırdığı sayısız tarihsel ve kültürel zenginliğin yanı sıra, coğrafyası, farklı arayış ve beklentilere yanıt veren iklim koşullarıyla büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Eşsiz coğrafyada yer alan güzel bölgemiz Anamur ve Bozyazı  bünyesinde barındırdığı medeniyetlerin izleri olan kültürel değerlerini ve coğrafi konumu itibariyle meydana gelen doğal güzelliklerini cömertçe sergilemektedir. 
Dünya genelinde yaşanan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm yeryüzünde olduğu gibi ülkemizde de turizm faaliyetleri geçici olarak durağan duruma geçmiştir. İnanıyorum ki salgının yok olmasıyla beraber ülkemiz ve Anamur Ve Bozyazı turizmde tekrar eski potansiyeline kavuşacaktır.  Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” münasebetiyle turizm sektörü mensuplarına ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza değerli katkılarından dolayı teşekkür eder, önümüzdeki turizm sezonunun İlçemiz  ve ülkemiz adına verimli geçmesini temenni ederim.” Dedi.