KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-10-2022 12:04   Güncelleme : 06-10-2022 12:07

Dereköyünde Asker Düğünü Büyük İlgi Gördü

Mithat Ünal-Bozyazı’nın Dereköyünde  askere gitmeye hazırlanan Mehmet Doğan Taylan’a nişanlısı Büşra Ayvalı, asker dönüşü ile ilgili sözleri ile bütün davetlilerden alkış aldı.

Dereköyünde Asker Düğünü Büyük İlgi Gördü

Mithat Ünal-Bozyazı’nın Dereköyünde  askere gitmeye hazırlanan Mehmet Doğan Taylan’a nişanlısı Büşra Ayvalı, asker dönüşü ile ilgili sözleri ile bütün davetlilerden alkış aldı. Asker Uğurlama eğlencesi, Dereköyü Mahallesi Sumak mevkiinde yapıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı programda askerin annesi ile davetlilere ikramlarda bulundu. Öğleyin hazırlanan ev yemekleri ikramı akşam geç saatlere kadar devam etti. Akşamleyin başlayan eğlenceye katılanlar, İlhan Ünal bağlaması ile çalıp söylediği,  Mikail Uğuz’un klavyesi ve Mahmut Narman’in ritm tutuğu Söz Müzik’in eşliğinde, gönüllerince eğlendiler.
Askerimizin Annesi Gülizar Çam ve Teyzesi Yaşar  Çam, “Biz onu vatana emanet ettik. Tıpkı diğer askerlerimiz gibi görevlerini yaparak sağ salim geri gelsin. Allah’tan dileğimiz bu.” Derken, nişanlısının asker kınasını yakan polis Büşra Ayvalı da; “Aslanımın görevini yaparak sağ salim dönmesi için burada bekleyeceğim.” Dedi. Nişanlısının bu jest sözü karşısında gülümseyen asker Mehmet Doğan Taylan; “Gidip kızıl elmayı yiyip geleceğim.” Diyerek karşılık verdi. Asker düğünü katılımcılar eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi