GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 12:48

Deprem, Kimsenin Siyasi ve Ekonomik Rant Kapısı Olamaz

Mithat Ünal- Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu herkes tarafından bilinsede, nedense siyasetçiler hep bu durumu bir depremin ardından hatırlar ve tartışmalarını da  hep bir facianın ardından başlatırlar. vatandaş ise, depremin, hiç kimsenin siyasi ve ekonomik rant kapısı değil, yaşamımızın bir  parçası olduğunu ve bu gerçekle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerektiğinin altını çiziyorlar.

Deprem, Kimsenin Siyasi ve Ekonomik Rant Kapısı Olamaz

Mithat Ünal- Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu herkes tarafından bilinsede, nedense siyasetçiler hep bu durumu bir depremin ardından hatırlar ve tartışmalarını da hep bir facianın ardından başlatırlar. CHP İstanbul Millletvekili Mehmet Bekaroğlu da yine o bildik tardışmayı başlattı. “Uzmanlar anlatıyor, işte görüyoruz... Deprem değil çürük binalar öldürüyor. İstanbulda onbinlerce çürük bina var, 6.9’luk depremde en az 50 bin bina yerle bir olacak. Peki; niçin çürük binaları yenilemiyoruz da Kanal İstanbul yapıyoruz?” diyen Bekaroğlu’nun bu gerçeği önceki gün yapmış olması hem samimiyet bakımından hem de siyasi olarak daha anlamlı geleceği göz önünde.
Türkiye’nin bir gerçeği olan deprem hayatımızı bu denli yakından etkilerken, Hükümet başta olmak üzere yerleşim yerlerimizin sağlamlığını olası depremlerden önce tespit edip yenilemek artık kaçınılmaz bir gereklilik haline geldi. Artık deprem, birilerinin siyasi rant kapısı değil, Tüm milletimizin topyekün üzerinde durmaları gereken hayati bir mesele olduğu gerçeğini hepimizin idrak etmesi gerekir. Konu hakkında görüşlerini bildiren vatandaş ise depremin, hiç kimsenin siyasi ve ekonomik rant kapısı değil, yaşamımızın bir parçası olduğunu ve bu gerçekle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerektiğinin altını çiziyorlar.